"Червоні лінії" МВС

23 березня 2019, 20:53
Власник сторінки
Політолог
0
95

Чи здатне МВС гарантувати безпеку громадян під час виборів?

                                              

 

            Лідер «Національного корпусу» Андрій Білецький на суботньому мітингу в Києві повідомив про перегляд тактики. «Переходимо до боротьби з режимом мародерів по всій країні, в регіонах, областях та містах, будемо виходити в поле, боротись із незаконними агітаційні сітками, фальсифікаціями виборів, які робляться на гроші, в тому числі вкрадені на крові солдатів», - пояснив лідер «Національного корпусу».

         Після цих його слів якось відразу згадались інші слова, сказані у Міністерстві внутрішніх справ трохи раніше. «Червоні лінії були проведені – жодних залякувань, агресії, насильства або інших спроб у силовий спосіб вплинути на вибори», - так заявили в МВС у відповідь на запит журналіста «Радіо Свобода» Крістофера Міллера щодо отримання главою МВС Арсеном Аваковим листа послів країн «Групи семи» про «небезпеку екстремістських рухів».

         Логічне запитання – так де ж вони ці червоні лінії і чим як не залякуванням є слова лідера «Нацкорпусу» про боротьбу з режимом по всій країні. Добре, що в МВС визнали факт отримання «тривожних листів» від зарубіжних послів. Але що зробили за тиждень, який минув з часу отримання.

         Провели профілактичні бесіди і домоглися, що праворадикали пообіцяли не мітингувати в центрі Києва? Мабуть, аби не псувати передвиборчу картинку для зарубіжних дипломатів і не змушувати Посольство США знову і знову поширювати повідомлення із закликом уникати відвідування центру Києва з огляду на проведення акцій радикалами.

         Але тепер «нацдружинники» обіцяють поїхати по всій країні, аби в регіонах, областях та містах боротись із фальсифікаціями виборів. І, до речі, як спостерігачі вони мають на це офіційне право. Тим більше, що МВС так і не відреагувало на прохання Центрвиборчкому оцінити заяви «Національних дружин» про можливе застосування сили на виборчих дільницях.   

         Як фактично не відреагувало на стурбованість послів. Нагадаю, у листі від 15 березня, адресованому Арсену Авакову, французький посол Ізабель Дюмон від імені своїх колег-послів написала, що «група G7 стурбована екстремістськими політичними рухами в Україні, насильницькі дії яких тривожать», бо «вони залякують українських громадян, намагаються узурпувати роль Національної поліції в гарантуванні безпеки виборів і завдають шкоди національній та міжнародній репутації українського уряду».

         МВС у відповіді на запит «Радіо Свобода» щодо отримання листа було не дуже багатослівним. Там заявили, що позиція міністра Арсена Авакова щодо екстремістських політичних рухів в Україні «лишається твердою та безперечною» і що керівники радикальних груп «були попереджені, що агресивні спроби втрутитися у чесний виборчий процес… призведуть до відповідних наслідків». Зверніть увагу – попередження стосується втручання у чесний виборчий процес. Виходить на втручання у нечесний процес радикали отримали добро від МВС. Але хто вирішуватиме – який процес чесний, а який нечесний? «Національні дружини»? МВС? А може разом? І де тоді ці «червоні лінії»?

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: Арсен Аваков,Национальная полиция
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.