З таким рейтингом у Президента лише один спосіб виграти – скупити найбідніших

21 лютого 2019, 17:17
Власник сторінки
2
236
З таким рейтингом у Президента лише один спосіб виграти – скупити найбідніших
фото з відкритих джерел

Якщо ми хочемо отримати справді народно обраного президента, ми зобов’язані виключити сам факт підкупу голосів виборців.

Такий президент не матиме реальної легітимності в Україні та підтримки у цивілізованому світі.

Вперше в історії України штабом Петра Порошенка запроваджена розгалужена мережа, так звана «сітка» підкупу виборців по всій країні. «Сітку» використовували на парламентських виборах в мажоритарних округах тільки деякі дуже багаті депутати. На президентських виборах до такого методу не вдавався жоден кандидат в президенти за всі роки незалежності. «Спеціалістів» із використання такого методу купівлі голосів не так багато. За моєю інформацією, якщо їх усіх зібрати в одну команду, то ледве вистачить на три області України. Сьогодні не всі із вищезгаданого кола людей погодилися навіть за дуже дзвінку монету працювати на Порошенка. Не вірять у його перемогу. Брак підготовленого персоналу. Це перша і велика проблема для штабу Порошенка.

У Президента із антирейтингом понад 60% залишається лише один спосіб виграти – скупити найбідніших.

За моєю інформацією, на даному етапі продовжується в авральному порядку збір персональних даних виборців. Мої джерела свідчать, що кожен найнятий працівник мобільної групи за заповнення 5 анкет отримує готівкою 300 грн. В анкеті містяться прізвище, ім’я, по-батькові, адреса проживання, телефон конкретного виборця і відповідь на запитання: «Як ви оцінюєте роботу президента?»

За суцільного безробіття виказувати роботодавця скоріше за все ніхто не наважиться. Кажуть, що окремо в кожному населеному пункті працює спецгрупа, яка за голос для Порошенка готова платити 1000 грн.

Відомий політтехнолог Гайдай, який працював з Петром Олексійовичем і добре його знає, вважає що на це піде щонайменше 6 млрд грн в розрахунку на 6 млн осіб. Телеканал «Наш» прогнозує, що на операцію з підкупом витратять 24 млрд грн. Ясно, що точну цифру зараз ніхто не назве. Це знає лише вузьке коло осіб.

Такі гроші в оточенні Порошенка є, виходячи з різних корупційних схем, які обсіла його команда. Для того, щоб уникнути антикорупційної люстрації в разі програшу, вони не зупиняться ні перед чим. А в разі перемоги витрачені гроші швидко поповнять через нові шахрайські комбінації, здираючи останнє з українця.

Чи можна протидіяти цьому? Можна за наявності сильних правоохоронних органів, незалежних під політичних впливів і високого матеріального достатку громадян. Коли правоохоронна система поділена між двома провладними партіями – БПП «Солідарність» і «Народним фронтом», а суди повністю підконтрольні главі держави, реалізувати покарання за підкуп виборця неможливо. Коли близько 14 млн українців живуть за межею бідності, переконувати людей не брати гроші марна справа. Зміни у суспільній свідомості за відстоювання чесних виборів за таких умов не відбудуться.

Підготовку до згаданої спецоперації, як свідчать мої джерела, почали запізно, фактично із січня, а це означає, що результат від скупки голосів не дасть ефективного результату. Відсоток похибки буде значним. Як стверджують політтехнологи, із 100 % розданих грошей, спрацює у кращому варіанті не більше 25-30%. Але це і не так мало, щоб прорватися у другий тур.

У народі побутує думка, що можна безкарно взяти гроші навіть у кількох кандидатів, а проголосувати, як сам забажаєш. Ні, не правда. Відповідно до статті 64 Закону «Про вибори Президента України» і статті 160 «Кримінального кодексу України», якщо громадянин взяв гроші від якогось кандидата, то вже несе кримінальну відповідальність, незалежно від того, проголосував він за нього чи ні.

Згідно з діючим законодавством, виборцю за продаж голосу загрожує до 2 років ув’язнення, а організатору підкупу чи кандидату – до 3 років. Але це проблематично довести.

Для розслідувань прямого підкупу виборців у правоохоронців не вистачає повноважень. Якщо б дозволили поліції негласні слідчі дії, це б радикально їй посприяло у боротьбі з підкупом. Нинішня корумпована Верховна Рада на такий крок не пішла.

До речі, закон також забороняє виплачувати гроші агітаторам і спостерігачам. Вони мають агітувати за власним покликанням безкоштовно. Тому грошові винагороди агітаторам і спостерігачами є незаконними.

Відповідно до статті 160 «Кримінального кодексу України» під неправомірною вигодою слід розуміти кошти, послуги, вартість яких перевищує три відсотки розміру прожиткового мінімуму, які надають чи одержують без законних на те підстав. Прожитковий мінімум 1853 грн, 3% - це 55 грн. Те, що перевищує цю суму – підкуп.

Влада вдалася і до непрямого підкупу українців за бюджетний кошт. Уже зараз в районних і обласних адміністраціях дуже активно роздають гроші соціально незахищеним верствам населення. Начебто усе законно –виконують соціальну програму, але ж усім зрозуміло, з якою метою саме зараз це робиться.

У березні в порушення Закону України «Про житлово-комунальні послуги» роздадуть «живими грішми» 4 млн грн отримувачам субсидій по 1500 грн кожному. На це піде з бюджету 6 млрд грн. Неприкритий хабар напередодні виборів.

Народні депутати вперше за роки незалежності виділили у новостворений Фонд президента України 1 мільярд грн для підтримки освітніх і наукових програм. Школи ймовірно почнуть отримувати комп’ютери, автобуси, спеціалізовані класи тощо.

З 1 березня розмір пенсій виросте на 17-20%. І все це напередодні першого туру президентських виборів, який відбудеться 31 березня.

Для переобрання президента не гребують нічим. Зупинити це зможуть, з однієї сторони, українські пасіонарні особистості, якщо їм вдасться підняти за собою на мирний протест небайдужих громадян, а з іншої, - принципова позиція Заходу щодо невизнання брудних і спотворених фальсифікаціями виборів. А інакше у нас на найближчі п’ять років – нуль перспектив!

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: Выборы Президента Украины 2019 новости,Президент Украины,президентські вибори,Петро Порошенко,підкуп виборців
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.