Після подій в Керчі СБУ побоюється кадрових чисток

19 грудня 2018, 10:55
Власник сторінки
0
119
Після подій в Керчі СБУ побоюється кадрових чисток

Як повідомляє анонімне джерело, близьке до спецслужб, Порошенко упевнений, що саме недостовірні відомості про ситуацію в акваторії Азовського моря та плани Російської Федерації, які були здобуті украї

За інсайдерською інформацією, президент України Петро Порошенко звинуватив СБУ в трагічному захопленні українських кораблів та полоненні українських військовослужбовців агресором в Керченській протоці. Як повідомляє анонімне джерело, близьке до спецслужб, Порошенко упевнений, що саме недостовірні відомості про ситуацію в акваторії Азовського моря та плани Російської Федерації, які були здобуті українською контррозвідкою, не дали запобігти нападу на українські судна. У покарання за помилку він планує провести тотальну зачистку серед вищого керівництва головної спецслужби країни.

"Козлом отпущения в итоге назначили СБУ. Если простым языком, то разведка в Крыму предоставила неточную информацию и промахнулась с прогнозами"

Першими, за інформацією анонімного джерела, приймуть на себе удар керівники Головних управлінь СБУ Одеської, Харківської, Запорізької та Херсонської областей, а також Департамент контррозвідки.

Але чи дійсно мотиви чинного президента так благородні чи, мабуть, він таким чином намагається використати ситуацію, яка склалася зараз, для власної вигоди? Є ціла низка нюансів, які дозволяють засумніватися у винності СБУ. За деякими даними, прохід українських кораблів був завчасно узгоджений з російською стороною та в принципі не мав потреби в забезпеченні з боку спецслужб. При цьому сам інцидент завдав серйозний удар по передвиборчому рейтингу Порошенка та дискредитував його перед народом. У зв'язку з цим прагнення Порошенка до того, щоб покласти відповідальність за захоплення у полон українських моряків на СБУ, виглядає скоріше як спроба прикрити власні політичні тили. Примітним також здається і той факт, що в названих областях рейтинг Порошенка був значно нижчим, ніж в інших, а це вже наштовхує на думку про боротьбу з неугодними. До такого висновку прийшло і наше анонімне джерело: "Порох взялся за нас основательно и конторе теперь грозит очередная волна кадровых перестановок, очень выгодных Порошенко, который перед выборами уберет из руководства СБУ всех недостаточно лояльных представителей". А той факт, що зараз у цих областях введений воєнний стан, остаточно розв'язує Порошенку руки та дає йому широкий простір для дій.

Є також версія, що причиною подібної жорстокої кадрової зачистки могли стати чутки про повернення до країни колишнього голови спецслужби Валентина Наливайченка. Раніше Наливайченко вже неодноразово відкрито заявляв про свої президентські амбіції, а при нинішньому керівництві СБУ найймовірніше підтримала б його кандидатуру. В цьому контексті дії чинного президента виглядають, як спроба ліквідувати небезпечного конкурента та запобігти будь-якій можливості перевороту, організованого силовиками.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: рейтинг,СБУ,Порошенко,Україна,вибори,Крим
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.