Воєнний стан для енергетики

26 листопада 2018, 10:34
Власник сторінки
член Наблюдательного совета Института энергетических стратегий
2
1702

Кому вигідно і які наслідки?

1.    Лише поява інформації про воєнний стан привела до призупинення переговорів про участь європейських партнерів в управлінні ГТС України після 2019 року. Якщо воєнний стан буде введено хоч на 30, хоч на 60 днів – це означає, за попередньою інформацією, що відновлення активної фази відбору партнера пересунеться на літо-осінь 2019 року. Це означатиме провал підготовки до нового транзитного договору. І Україну «підвісять» як європейські партнери, так і Росія. І якщо раніше вірогідність транзитної кризи становила 1/3 (30%), то зараз вона зросла до майже 80% (3/4). При цьому варто пам’ятати, що переговори з ЄС про ГТС йшли дуже повільно після того як «Нафтогаз» зірвав процес розділення (анбалдінгу) компанії. Тому у вересні-жовтні 2019 року Україну почнуть пресувати з обох боків із закликами – не дай замерзнути європейцям! І «прикрути» Коболева і «Нафтогазу» тут вже не спрацює.

2.    Дефіцит електроенергії. Воєнний стан вірогідно приведе до припинення поставок вугілля із Росії. Запасів на складах ТЕС сьогодні – терпимий мінімум. Замінити вугілля з Росії зараз немає чим. Лише завершилась криза навколо Луганської ТЕС, яка переходила на певний час з вугілля на газ. АЕС не витягнуть. Тому провал у поставках з вугілля приведе до віялових відключень електроенергії. В енергосистемі і так зараз стабільний дефіцит на рівні 1,5 ГВт – стільки споживають три хороші області України.

3.    Про АЕС. Ядерне паливо на 80% іде із Росії. Половину з того, що Westinghouse продає Україні (тепловиділяючі збірки) – іде на склад, його використати як резерв не вийде. Воєнний стан поставить руба питання стабільної роботи АЕС. До цього часу АЕС мінімально, а практично ніяк не були учасниками конфлікту України і Росії.

4.    Україна на 80% залежна від імпортного бензину, дизпалива і автогазу (пропан-бутану). Від російського палива або того, що йде із Білорусі і виробляється із російської нафти, контролюється Росією – це 60%. Армійська техніка на якому дизелі марширує? Риторичне питання.

 

І це лише надводний світ. Підводна частина енергетичного айсбергу набагато більша і для слабкого, непідготовленого патріотичного організму може завдати багато шкоди ))

Власне, всі новоявлені неофіти української нації, патріоти і ті, хто несподівано згадав українську мову, несамовито слухає українських пісень, танцює українських танців і почав активно носити вишиванки та витирати сльози вишитою хустинкою – не допоможуть енергетиці. Енергетика із тимчасовим політичним пристосуванством немає нічого спільного.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: ГТС,бензин,АЭС,тэс
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.