Відміна недоторканості народних депутатів - чергова піар-акція Порошенка

21 вересня 2018, 13:28
Власник сторінки
0
42
Відміна недоторканості народних депутатів - чергова піар-акція Порошенка

Президент запропонував скасувати недоторканість для прийдешнього покоління. Тобто, звісно, відмінити її, але аж з 1 січня 2020 року.

Сьогодні Верховна Рада голосує за Постанову про подальшу роботу щодо внесення змін до Конституції України (щодо недоторканості депутатів України). Як того вимагає закон, Проекти №6773, внесений Нардепами,  та №7203, внесений Президентом, пройшли перевірку Конституційного Суду та отримали оцінку як ті, що не суперечать Конституції. До слова, КСУ зауважив, що законопроекти про депутатську недоторканість вже неодноразово були предметами його розгляду, і кожного разу висновок був однаковий: скасування не суперечить Конституції.

Проте кожного разу сильне депутатське лобі робило так, аби законопроект "загубився" через "попередників", "злочинну владу", "зрадників" та подібних. Цього разу зробили хитріше, адже Закон прийняти конче необхідно, бо МВФ втрачає терпіння і може більше не позичити грошей. Отже маємо імітацію реформи.

Аби не образити інтереси нинішніх нардепів, які вправно відсиділи вже 4 роки в тепленьких кріслах, Президент запропонував скасувати недоторканість для прийдешнього покоління. Для тих, хто прийде в Раду вже при наступній каденції нинішнього Президента, чи то при його наступнику. Тобто, звісно, відмінити її, але аж з 1 січня 2020 року.

Одночасно вбиваються два, а то й чотири зайці:

- показове внесення змін в Конституцію для подібности на правову державу та демократичні прозорі принципи, як цього хоче МВФ, ЄС та НАТО;

- вдоволення та прихильність нинішніх нардепів, бо їх це вже не торкнеться;

- можливість для "наступників" відмінити зміни, назвавши їх "зрадою попередників";

- ну і звісно, найприємніше - здобуття іміджу "Президента з і для народу". Ідеальний, до речі, варіант напередодні виборів.

Р - реформи.

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: законопроект,Порошенко,депутатська недоторканність
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.