Податок на виведений капітал - початок кінця спрощеної системи?

10 липня 2018, 12:04
Власник сторінки
адвокат
0
157
Податок на виведений капітал - початок кінця спрощеної системи?
фото: racurs.ua

Запропонований законопроект запроваджує реалізацію давньої мрії багатьох прибічників скасування спрощеної системи оподаткування як такої, що дає можливість законно мінімізувати податкове навантаження

04-го липня 2018 року Президент України публічно проголосив та 05-го липня передав на розгляд профільному комітету ВР України проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податку на виведений капітал (ПВК). Проаналізувавши вперше оприлюднений текст законопроекту (до цього часу мало місце лише схематичне представлення перспектив щодо запровадження ПВК), можу відмітити доволі суттєвий момент.

        Резонансною нормою може виявитись запровадження обов’язку для платників ПВК оподатковувати перераховані кошти на користь фізичних осіб, що застосовують спрощену систему оподаткування та є пов’язаними особами. Тобто створюються передумови, за яких для спрощенців доходи будуть оподатковуватись за ставкою єдиного податку 5% як і раніше, але додатково підлягатимуть оподаткуванню і виплати на таких контрагентів.

Як на мене, це може докорінно змінити схеми роботи багатьох вітчизняних компаній, які залучали спрощену систему оподаткування для фінансування виплат з оплати праці, оскільки головною перевагою спрощеної системи оподаткування була саме відсутність контролю за напрямком витрачання коштів.

      Наприклад, якщо на сьогодні компанія використовує контрагента-спрощенця (ФОПа) для отримання готівки в обіг, вона втрачає на цьому максимум 6% (5% єдиного податку та 1% розрахунково-касове обслуговування банку), то із запровадженням запропонованих змін ціна такої готівки стане 26% (5% єдиного податку, 20% ПВК та 1% касове обслуговування). Така вартість готівки буде абсолютно неконкурентною і роботодавцю простіше буде виплатити легальну зарплату, сплативши за неї 22% пенсійного внеску, поклавши прибуткові податки (ПДФО та ВЗ) на плечі фізичної особи, як це передбачено чинним законодавством. На моє глибоке переконання, якщо внаслідок запровадження податкових змін така норма залишиться у ПКУ, то для багатьох компаній залучення спрощеної системи втратить сенс. Мета відходу від спрощеної системи оподаткування буде досягнута.

       Можна передбачити, що такі норми викличуть суттєвий резонанс у суспільстві (у прибічників спрощеної системи та дешевої готівки), проте їм буде що протиставити – рівність усіх перед законом, легалізація заробітної плати та зростання наповненості Пенсійного фонду, зростання рівня доходів переважної частини громадян, а не окремих суб’єктів, зростання інвестиційної привабливості країни в цілому. Добре це чи погано – висновок у кожного свій, аргументи у кожного свої. Але однозначно можна бути впевненим лише у одному – зміни в системі оподаткування потрібні та зміни мають бути відчутними. 
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: законопроект,податковий кодекс,спрощенці
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.