Україна вирішила пограти з Німеччиною проти США?

11 квітня 2018, 22:25
Власник сторінки
кандидат в Президенти
0
289

На українсько-німецькому напрямку пожвавлення, пов'язане зі схваленням Німеччиною рішення про будівництво “Північного Потоку-2” і зустріччю між Президентом України та канцлером Німеччини у Берліні.

Багато прокоментовано навколо “Північного Потоку-2”, а також навколо позиції Німеччини щодо миротворчої місії ООН на Донбасі. 

За інформаційними кулісами, поміж тим, залишилась тема, яка обговорювалась на рівні лідерів у Берліні і яка особисто у мене викликала певні питання щодо потенційного впливу цієї розмови на наші відносини з нашим стратегічним партнером США. Мова йде про те, що Президент України та канцлер Німеччини обговорили питання протекціоністських мит, які запроваджують США щодо металургійної продукції як українських, так і європейських виробників. Понад те, як додав Президент України, “скоординована позиція України та Німеччини надзвичайно важлива”.

Лише у мене складається враження, що Україна вирішила пограти з урядом Німеччини проти уряду Сполучених Штатів? Нагадаю, що США – не просто ключовий безпековий союзник України, без підтримки якого війна з Росією буде програна з великою долею ймовірності. США – це країна, яка, попри сповільнений темп реформ в Україні, не скоротила програми підтримки нашій державі. Нинішній уряд США прийняв рішення надати Україні летальну оборонну зброю – ще рік-півтора тому це виглядало майже як мрія. Уряд США зайняв жорстку та безкомпромісну позицію проти будівництва газопроводу “Північний Потік-2”. Уряд США закручує гайки путінському режиму за допомогою санкцій оточенню Путіна, тим самим серйозно збільшуючи ціну агресії Росії. Але виглядає, що українській владі цього недостатньо. Ледве налагодивши відносини з Білим Домом після провальної стратегії на президентських виборах у США, в Києві явно націлені їх зіпсувати, вирішивши відкрито зайняти сторону в економічній американсько-європейській війні. І тим самим ризикуючи серйозно підірвати відносини з адміністрацією Трампа.

Ми маємо відстоювати інтереси своїх виробників та експортерів. Але, по-перше, в даному випадку ще потрібно з'ясувати – йдеться про державний інтерес чи інтереси кількох олігархів. По-друге, такі речі потрібно проговорювати напряму з американськими партнерами, а не координуватись за спиною США з Німеччиною. Не в тій, на жаль, Україна позиції, щоб створювати такі сепаратні альянси.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.