У цьому повідомленні мене зацікавив той факт, що у 21-му столітті виїмка вугілля буде проводиться за допомогою... відбійного молотка МО-2. За інформацією спеціалістів ЛОВЦА, при роботі з навантаженням 100 тонн на добу запасів гірникам вистачить приблизно на 4 роки.
Скептики відразу зауважили, що до війни подібні лави вибиралися за допомогою вугільних комбайнів протягом одного місяця.
Наскільки я розумію, якщо би в Луганській ОВЦА вирішили проводити виїмку вугілля за допомогою кирки, то запасів вугілля вистачило би років на сто. Менше з тим, про трудові "звершення" прозвітували, преса радісно підхопила повідомлення про відкриття нової лави. Але на цьому вирішили не зупинятися. Звітувати, так звітувати.
13 лютого 2018 року на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Луганської обласної військово-цивільної адміністрації було розглянуто питання щодо будівництва водовідливного комплексу. На засіданні були названі об'єкти, що вимагають негайного втручання – це діючі шахти «Золоте», «Карбоніт» і «Горська» того ж таки ДП «Первомайськвугілля», які, за інформацією спеціалістів Луганської обласної адміністрації, підтоплюються водами шахт, розташованих на тимчасово окупованих територіях.
«Для вирішення критичної ситуації необхідно побудувати водовідливний комплекс. Його проект майже готовий. Луганська ОДА та ДП «Первомайськвугілля» готують звернення до Міністерства екології та природних ресурсів, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб і Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Сподіваємося, спільними зусиллями вирішимо проблему якомога швидше», - повідомив заступник голови ЛОДА полковник СБУ Юрій Клименко.
На засіданні була озвучена інформація, що для успішного вирішення проблеми необхідно реалізувати проект будівництва водовідливного комплексу вартістю 120 мільйонів гривень. Юрій Клименко доручив ДП «Первомайськвугілля» до 20 лютого підготувати всю необхідну документацію з пропозицією виділити фінансування з резервного фонду державного бюджету.
Варто зазначити, що в кінці минулого року з резервного фонду державного бюджету за цим напрямком вже виділялося 86 млн. гривень, однак кошти підприємством майже в повному обсязі залишилися не освоєними.
Утім, незвазаючи на те, що раніше виділені кошти були не освоєними, вже у лютому місяці поточного року піднімається питання щодо виділення з резервного фонду не 86 млн. гривень, а значно більшої суми –120 млн. гривень.
Відкритим залишаються питання щодо запасів вугілля на цих підприємствах і технологічного процесу виїмки вугілля. Примітно, що збільшення вартості проекту будівництва стало вже практикою роботи Лугансько ОВЦА. Варто згадати, як за часів перебування на посаді голови обласної адміністрації п.Туки, вартість робот щодо «відновлення» Сєвєродонецького аеропорту збільшилася практично вдвічі – з двох до чотирьох млрд.гривень.
Правоохоронним органам і спеціальним службам варто перевірити інформацію щодо доцільності виділення грошей з резервного фонду на будівництво водовідливного комплексу, а також фінансову документацію щодо збільшення вартості проекту будівництва на суму у 40 млн. гривень.