Одеська "еліта" в бігах

9 февраля 2018, 23:14
Юрист
0
122
Одеська  еліта  в бігах

Одеський міський голова Геннадій Труханов вже понад півтора місяці не з'являється на роботі і навіть в Україні.

Наприкінці грудня 2017 - початку січня 2018 року Одесу охопила епідемія відпусток/лікарняних/відряджень. Одразу декілька одеських топ-чиновників подалися на втьоки використовуючи передбачені трудовим законодавством можливості, однак головна загроза нависла все ж таки над Одеським міським головою - Трухановим Геннадієм Леонідовичем.

Так, ще 18 грудня 2017 року Одеський міський голова Геннадій Труханов видав Розпорядження за № 1609К - заступників Труханова, зокрема Андрій Котляр, Павло Вугельман та Олесь Янчук також відсутні на робочому місці з огляду на відпустки та відрядження. Судячи з усього на роботі відсутній і очільник Департаменту комунальної власності - Олексій Спектор.

Варто відзначити, що відносно керівників Одеської міської ради та їх бізнес-партнерів розслідуються низка кримінальних проваджень:

1) Національним антикорупційним бюро України розслідуються кримінальні провадження:

- № 52016000000000214 від 24.06.2016 - за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України в якому встановлено, що службовими особами Одеської міської ради, які діяли спільно зі службовими особами ТОВ «Міжнародний аеропорт «Одеса», ТОВ «Одеса аеропорт Девелопмент», компанії «Odessa aeirport development Ltd.», КП «Міжнародний аеропорт «Одеса», внаслідок зловживання службовим становищем під час вирішення питань реконструкції міжнародного аеропорту «Одеса», спричинено тяжкі наслідки інтересам територіальної громади м. Одеси у вигляді матеріальних збитків на суму понад 118 млн. грн.

- № 52016000000000411 - за фактом заволодіння службовими особами Одеської міської ради за попередньою змовою групою осіб коштами місцевого бюджету у особливо великих розмірах, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 205, ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 209, ч. 1 ст. 205, ч. 3 ст. 365-2 КК України відповідно до якого службові особи Одеської міської ради ініціювали розгляд та прийняття позитивного рішення на позачерговій сесії Одеської міської ради, проведеної 19.10.2016, на якій ухвалено рішення про доцільність придбання у ТОВ «Девелопмент Еліт» адміністративних будівель, що розташовані за адресою - м. Одеса, вул. Косовська, 2-Д, за ціною 185 млн. грн. у рамках проекту «Європейська мерія», хоча раніше вказані об'єкти були придбані за 11,5 млн. грн. та 4,341 млн. грн. відповідно.

- № 52016000000000123 - за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.5 ст. 191 КК України Одеський міський голова, діючи за попередньою змовою з іншими службовими особами, а також депутатами Одеської міської ради, з використанням підконтрольних їм суб'єктів господарювання, зокрема ТОВ «Ростдорстрой», ТОВ «СК «Автострой» , ТОВ «Будівельно-виробнича компанія «ПИК-СТРОЙ» та інших підприємств, вчиняють розтрату коштів місцевого бюджету міста Одеси в особливо великих розмірах за рахунок закупівель з ремонту автодоріг.

- № 52017000000000898 - за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України відповідно до якого службові особи Одеської міської ради в порушення встановленого чинним законодавством порядку створили умови для передачі в оренду ТОВ "Район "Успішний" без проведення конкурсу земельних ділянок під авторинком "Успіх" у м. Одесі.

2) Генеральною прокуратурою України розслідується кримінальне провадження за № 42017000000001097 за за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України в якому відповідно до якого службові особи Одеської міської ради, зловживаючи службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для себе та інших осіб, діючи всупереч інтересам служби, за попередньою змовою групою осіб із службовими особами Департаменту комунальної власності Одеської міської ради, приватними нотаріусами, оцінщиками та посадовими особами приватних підприємств в порушення вимог чинного законодавства України, без проведення аукціонних процедур, протягом 2015-2017 років передали у власність низки юридичних осіб об'єкти нерухомого майна, які перебували у комунальній власності територіальної громади м. Одеса, в результаті чого інтересам суспільства в особі громади міста завдані тяжкі наслідки.

В низці вказаних вище проваджень вже накладено арешти на грошові кошти та об'єкти нерухомого майна - приміщення або ж земельні ділянки, витребовано та вивчено рух коштів на банківських рахунках.

З огляду на викладене вбачається, що відпочиваючим та хворіючим особам з числа міських чиновників є чого побоюватися, а правоохоронним органам, зокрема Національному антикорупційному бюро та Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі випав історичний шанс першими зламати хребет одеської корупції на чолі з мером Одеси - Геннадієм Трухановим, якого в Одесі немає вже більше 1,5 місяців, і його найближчим оточенням та припинити багаторічний грабунок стратегічного українського міста.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Одесса,Одеса,Труханов
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.