Об'єднання ЛНР та ДНР не буде, або Як нове керівництво ЛНР кинуло Захарченка

02 грудня 2017, 15:02
Власник сторінки
0
150

На думку аналітиків ГІ «Права Справа», об’єднання «ДНР» і «ЛНР» не буде. Якщо республіки об’єднаються, то в Києва буде стовідсоткова можливість заявити, що «Мінськ» себе вичерпав. Тоді Україна може говорити про переформатування «Мінська-2» і виключення квазіреспублік.

Нещодавно, голова «народної ради ДНР» Денис Пушилін заявив, що ватажки «Донецької і Луганської народних республік» розглядають створення «Новоросії» як неминучий процес.

В свою чергу Олександр Бородай під час інтерв'ю на одному з російських телеканалів заявив, що об"єднання так званих «ЛНР» і «ДНР» цілком можливе. «Тенденція така є. Взагалі-то ця річ необхідна, однак говорити, що відбудеться об'єднання тих республік...я би таких прогнозів робити не став», - заявив він.

На думку аналітиків ГІ «Права Справа», об’єднання «ДНР» і «ЛНР» не буде. Якщо республіки об’єднаються, то в Києва буде стовідсоткова можливість заявити, що «Мінськ» себе вичерпав. Тоді Україна може говорити про переформатування «Мінська-2» і виключення квазіреспублік.

Примітно, що нове так зване керівництво «ЛНР» фактично «кинуло» Захарченка, заявивши, що об’єднання не буде. Зокрема, заступник голови так званого «парламенту ЛНР» Дмитро Хорошилов заявив, що об’єднуватися не потрібно, оскільки «республіки» – підписанти мінських угод.

За словами Дмитра Хорошилова, створення єдиної «морської держави» на територіях окупованих районів Луганської і Донецької областей наразі неможливо.

«Ідея« Новоросії »обговорюється, - сказав Хорошилов. - У нас вже прийнятий конституційний акт про створення «Новоросії» в рамках конфедерації. В принципі, як така ця структура на законодавчому рівні закріплена, але поки не видно, щоб вона серйозно почала працювати. Справа в Мінських домовленостях, дві республіки - їх підписанти. Якщо створити «Новоросію» зараз, то виникає відразу питання щодо Мінських угод»,-заявив він.

Крім того, об’єднання не допустить куратор Луганської області, екс-регіонал Олександр Єфремов.

Новий керівник «ЛНР» Пасічник – не самостійна фігура. На думку місцевих спостерігачів, він ще в СБУ представляв інтереси клану Єфремова. А екс-регіонал, незважаючи на те, що перебуває в місцях позбавлення волі, зберіг свій вплив і на окупованих, і контрольованих Україною територіях Луганщини, тому ніколи не піде на поступки донецькому клану. Навіть, якщо цього захочуть у Москві.

Варто зауважити, що у Кремлі відразу заявили, що питання про об’єднання так званих «республік» є виключно внутрішньою справою самих «ДНР» і «ЛНР». «Це, швидше, питання цих республік, але знову ж таки я не буду нічого коментувати», – заявив журналістам Пєсков,

Наразі тезу про об’єднання «республік» Москва вкидає, щоб змусити Захід грати за правилами Росії. Зокрема, змусити прийняти тільки російський варіант введення миротворців ООН на Донбас.

З цієї точки зору, цікава заява міністра внутрішніх справ України Авакова, що мінські угоди «мертві». Вочевидь, торпедування міських угод буде основним меседжем українських політиків найближчим часом.

Однак, якщо допустити, що «Д/ЛНР» все ж таки об’єднаються, а Росія нарешті буде визнана країною-окупантом, то Україна має всі підстави наполягати на виключені «республік» з формату переговорного процесу і ведені переговорів безпосередньо із стороною конфлікту-РФ.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.