Мета "заколоту" у Луганську- створити враження, що Кремль безпосередньо не контр

27 ноября 2017, 21:49
Владелец страницы
0
95

За версією аналітиків американської приватної розвідувально-аналітичній компанії Stratfor мета "заколоту" – створити враження, що Кремль безпосередньо не контролює місцевих бойовиків. Окрім того, спробувати дистанціюватися від закидів щодо ролі Москви у "внутрішньому конфлікті" між ватажками бойовиків у Луганську.


Внутрішній конфлікт у так званій "ЛНР" Росія використала в якості ширми, щоб спростувати перед Заходом дві тези. Одна з них – про повний контроль Москвою бойовиків. 

Уплив Кремля на бойовиків так званих республік яскраво проявився після телефонної розмови Путіна із Захарченком і Плотницьким, коли протягом п’яти хвилин було прийнято рішення про розблокування процесу обміну полоненими. 

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков на зустрічі із журналістами заявив, що Кремль має вплив на ватажків самопроголошених "республік", тому вони й погодилися на обмін полоненими. 

"Республіки" живуть самостійним життям, але Путін ніколи не приховував, що має можливість звертатися із закликами та чинити певний вплив", – зауважив Пєсков.
  
Таким чином Путін показав, що Росія повністю контролює бойовиків, упливає на ситуацію в ОРДЛО і, відповідно, є стороною конфлікту. 

Наочне підтвердження повного контролю Кремля над ОРДЛО дало козир спецпредставнику США Волкеру. В останнього мало би виникнути питання: якщо Путін має такий вплив, то чому триває війна, а Росія розповідає США, що там немає військ РФ? 

Москві терміново треба було показати, що вплив не настільки глобальний. І що начебто на внутрішні конфлікти, такі, як у Луганську, вони не впливають. 

За версією аналітиків американської приватної розвідувально-аналітичної компанії Stratfor мета "заколоту" – створити враження, що Кремль безпосередньо не контролює місцевих бойовиків. Окрім того, спробувати дистанціюватися від закидів щодо ролі Москви у "внутрішньому конфлікті" між ватажками бойовиків у Луганську. 

"Малоймовірно, що Кремль дозволить погіршитися ситуації до такого ступеня, що внутрішня сварка бойовиків стане загрожувати його контролю над окупованою територією або його переговорам про введення місії миротворців ООН на Донбас," – зазначили у Stratfor. 

Примітно, що прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков відмовився коментувати ситуацію в окупованому Луганську. "Я залишаю без відповіді ваше запитання, скажімо так, якихось нюансів я б не став би зараз озвучувати", – заявив Пєсков. 

По-друге, під час "заколоту" в Луганську Кремль знову вкинув тезу про можливість об’єднання "Л/ДНР" у єдину "державу". Нагадаю, така спроба вже була – заява Захарченка про "Малоросію". Тоді це налякало Захід, адже це могло повністю нівелювати Мінські угоди. 

Справа в тім, що підписанти Мінських домовленостей від ОРДЛО – "ДНР" і "ЛНР". Якщо ж вони об’єднуються, то угоди втрачають свою силу. Для України це плюс. Але не для Заходу, який опиняється перед розбитим коритом, і треба все починати з початку. Тобто знову треба з нуля починати перемовини щодо модальності припинення конфлікту. 

У Кремлі відразу заявили, що питання про об’єднання так званих республік є виключно внутрішньою справою самих "ДНР" і "ЛНР". "Це, швидше, питання цих "республік", але знову ж таки я не буду нічого коментувати", – заявив журналістам Пєсков. 

Наразі тезу про об’єднання "республік" Москва вкидає, щоб змусити Захід грати за правилами Росії. Зокрема, змусити прийняти тільки російський варіант уведення миротворців ООН на Донбас.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.