Паперові платіжки за комуналку не скасовуються

17 ноября 2017, 11:35
Владелец страницы
Народний депутат Верховної Ради України VIII скликання
0
62

У зв’язку із помилковою інформацією у ЗМІ щодо нібито скасування паперових платіжок за комунальні послуги та відповідними незручностями із переведенням їх електронну форму, надам пояснення.

Зареєстрованим законопроектом №7270 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання переказу коштів» передбачається вдосконалення багатьох питань, які стосуються електронних інвойсів, електронних гаманців, мобільного банкінгу, послуг операторів платіжних систем та міжнародних і національних систем інтернет-розрахунків. Так як закон «Про платіжні системи» був прийнятий ще в 2001 році, логічно що він вже застарів.   

Новою частиною 8 статті 32 Законопроекту №7270, у комунальних підприємств з’являється обов’язок, в тому числі виготовляти електронні комунальні квитанції та надавати їх всім, хто бажає сплачувати (або організувати приймання платежів) за ЖКГ, воду, газ, електроенергію та інше, із застосуванням електронних платіжних засобів, електронних грошей, або безпосередньо з банківських рахунків.

Це значить, що для тих, хто не бажає стояти в чергах для сплати паперових квитанцій, з’явиться додаткова альтернатива.  Для споживачів, які продовжать отримання та використання паперових квитанцій, в разі наявності у них платіжної картки з’явиться додаткова можливість сплачувати за ЖКГ без відвідування банків та фінансових установ або Укрпошти.

При цьому НБУ регулює питання повноти наповнення (форми) електронних рахунків, вносить до єдиного реєстру платіжних систем та операторів електронних платежів інформацію про них, щоб запобігти можливому шахрайству, але не втручається в усталену практику сплати паперових квитанцій.

Відповідно в цілому ідеться про впровадження в Україні цифрового суспільства на базі норм законодавства Європейського Союзу та підтримку розвитку безготівкових розрахунків. Але при цьому ні готівку, ні паперові квитанції ніхто не відміняє. Йдеться тільки про розширення можливостей.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.