Вибори в ОТГ змінять політичний ландшафт України

25 октября 2017, 12:27
кандидат в Президенти
0
98
Вибори в ОТГ змінять політичний ландшафт України

Виборча кампанія в 201 ОТГ вийшла на фінішну пряму. І проявила обриси тих змін, які починаються в політичній системі знизу – там, де центральна влада не змогла все контролювати.

Ці зміни, безумовно, поширюватимуться на всю державу.

Не так давно вибори до об’єднаних територіальних громад сприймали як «містечкові» і такі, що нічого в державі не вирішують. Але кожен новий раунд цих виборів відбувається в умовах дедалі більш запеклої конкуренції, проявляє нових лідерів. Що це означає?

Перше. До влади на місцях ідуть справжні місцеві лідери, кандидатури яких не «затверджувала» президентська вертикаль. Вони також незалежні і від олігархів, що утримують провладні та «опозиційні» парламентські партії. Їхня перемога означатиме, що Український народ припиняє голосувати за «грошові мішки» і чиновників, присланих із Києва.

Друге. На місцевих виборах добре проявляють себе партії, які не мають олігархічних джерел фінансування, зате за ними стоять реальні організації з реальним членством людей. Замість масованої реклами в ЗМІ – відверта розмова з виборцем здобуває голоси. Це початок формування нової політичної реальності, де все вирішує ідеологія політичної сили та її кадрова політика, що опирається на кандидатів, які мають довіру своїх громад. Тут не гроші правлять бал.

Третє. З появою нової політичної реальності не може змиритися влада, що зрослася з олігархією. Система диктату з центру та повного контролю над місцевою владою руйнується силами активних громад. Саме тому партії влади та олігархічної «опозиції» кинулися в бій за ОТГ, не гребуючи засобами – увімкнули адмінресурс, підкуп, брудні технології з висуванням «клонів» кандидатів. Але їхня необґрунтована і надмірна влада вислизає в них із рук. До того ж, їм дедалі важче знаходити кадри, здатні на перемогу. Тому вони вже пропонують круглі суми грошей перспективним кандидатам, щоб ті йшли на вибори під їхніми прапорами.

Четверте. Вибори до ОТГ стають справжньою моделлю політичної самоорганізації суспільства, і цей процес не спинити. Вироблення ідей, сенсів, програм і реформаторських рішень починається саме з місцевого рівня, де утвердяться лідери, що працюють, а не грабують. І поступово з цього джерела підніметься справжня повінь змін. Передусім має оновитися політична система держави, де все вирішуватиме конкуренція ідей, а не грошей. І вже політичні сили нової формації в новому парламенті мають реалізовувати довготривалу стратегію розвитку України.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: самоврядування,місцеві громади,місцеві вибори
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.