Варто розуміти, що "армійські корпуси" так званих "ЛДНР" повністю контролюються Росією. Жоден постріл бойовиків не відбувається без відома Кремля. Коли ж Україна не пристає на умови офіційної Москви, місцеві посіпаки одразу починають демонструвати грубу силу.
18 жовтня, відбулися зустрічі робочих підгруп напередодні засідання Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі.
"Робочі групи розпочинають зустрічі напередодні засідання Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на сході України в Мінську", — йдеться у повідомленні МЗС Білорусі.
За інформацією аналітичного відділу ГІ "Права Справа", саме з цим пов’язане чергове загострення по усій лінії фронту на Сході України.
Варто розуміти, що "армійські корпуси" так званих "ЛДНР" повністю контролюються Росією. Жоден постріл бойовиків не відбувається без відома Кремля. Коли ж Україна не пристає на умови офіційної Москви, місцеві посіпаки одразу починають демонструвати грубу силу.
Наразі ми спостерігаємо загострення на всій ділянці фронту: Донецькому, Маріупольському і на Луганському напрямках. Це показово. Це не локальна операція, а планове загострення, яке має свою мету.
Внаслідок загострення ситуації на фронті 17 жовтня 2017 року, загинули двоє українських військових, ще четверо були поранені. Напередодні, у штабі АТО також повідомляли про двох загиблих бійців. Протягом 15-17 жовтня загальна кількість обстрілів позицій підрозділів ЗСУ з боку бойовиків збільшилася в два рази.
Примітно, що 17 жовтня, в ефірі російського телеканалу Росія-24 постпред РФ при ОБСЄ Олександр Лукашевич заявив, що повноцінна миротворча операція в Донбасі є неприйнятною з точки зору Мінських угод.
За його словами, про розміщення миротворчої місії на кордоні України з Росією "взагалі розмови немає".
"Ми ведемо розмову про те, що головні події, головні загрози існують вздовж всієї лінії зіткнення. Згодні були з додатковими пропозиціями про те, що якщо буде потрібно підключення оонівських фахівців, то можна буде робити це по обидві сторони лінії зіткнення. Але це все теоретизування і поки практичної роботи в Нью-Йорку за жодною ініціативою не ведеться. У Відні, природно, взята велика пауза, вся розв’язка повинна відбутися в РБ ООН, який єдиний уповноважений приймати рішення щодо спрямування тих чи інших місій – миротворчих і захисних", – сказав російський дипломат.
Нагадаю, на початку жовтня у столиці Сербії відбулися переговори спецпредставника Держдепартаменту США по Україні Курта Волкера і помічника російського президента Владислава Суркова щодо перемир’я на Донбасі.
За підсумками зустрічі Волкера та Суркова, судячи із заяв останнього, розглядається російський план врегулювання ситуації і введення миротворців — на умовах Росії.
Заяви лунають, на жаль, не на нашу користь. Наші партнери кажуть про те, що пропозиції Росії варто розглянути. Росія ж, намагаючись просунути свій план, пішла на військову ескалацію конфлікту.
Відповідно, виникають питання вже до наших партнерів, а саме: чому США фактично погоджуються на план Москви?
Белград, у якому відбулася зустріч Волкера та Суркова, – це підконтрольна Москві територія. Цю зустріч використала Сербія, яка офіційно заявила, що це "показник зміни та покращення зовнішньополітичної позиції Сербії".
Сурков не виїзний і фактично може проводити такі зустрічі лише в країнах третього світу. Проти Суркова застосовані персональні санкції саме з боку уряду США, то чому ж з ним проводять зустрічі, якщо йому не подають руки.
Україні потрібно втрутитись у ситуацію, інакше нам нав’яжуть сценарій, який буде зовсім не на нашу користь.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.