Медреформа по-супрунівськи: не варта справа заходу

19 октября 2017, 15:41
Владелец страницы
Лікар, Кардіохірург
0
69

Незважаючи на численні зауваження і критичну позицію лікарської спільноти щодо законопроектів МОЗу, депутати сьогодні їх підтримали. Що тепер варто очікувати українцям?

Гострі дискусії, що тривають вже близько року щодо реформування української системи охорони здоров’я так і не увінчалися переговорами. Кардинально протилежні точки зору, що їх сповідувало міністерство та профільний комітет Верховної Ради не були узгоджені на етапі, коли це необхідно для розробки гармонійного законодавства.

Причиною стала принципова позиція МОЗу не йти на компроміс з, мабуть не достойними їхнього рівня заслуженими лікарями України. Як наслідок, зареєстровані законопроекти отримали близько 800 поправок.

У зв’язку з форсуванням подій останніх трьох днів протестувальниками під ВРУ поправки рівно як і сама медична реформа розглядалися неналежним чином.

Зрештою проголосувавши бажані для МОЗу законопроекти в міністерстві поспішили святкувати перемогу, забувши попередити українців про кілька важливих деталей.

  1. Навіть обіцяна безкоштовна медицина первинної ланки не буде фінансуватися через механізми субвенції.

  2. З законопроекту було також вилучено механізм співоплати, залишивши розподіл послуг лише на 100% фінансовані державою та 100%оплачені за кошт пацієнта (звісно з відчутною перевагою не на користь пацієнта).

  3. З законопроектів було вилучено положення про запровадження міжнародних настанов шляхом визнання їх джерел.


Таким чином, намагаючись організувати революцію в українській медицині, Уляні Супрун не вдалося ні усунути корупцію, ні зробити якісні медпослуги більш доступними для населення.

Поціновувачі преферансу сказали б, що така гра не варта була свічок.


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.