МОЗ не спроможний провести будь-які зміни

26 вересня 2017, 16:14
Власник сторінки
Юрист
0
40

Без професіоналів у штаті та налагоджених каналів комунікації медреформа не можлива.

Болюче питання проведення медичної реформи не перестає непокоїти ні українських лікарів, ні пацієнтів. Чимало вже було сказано на користь обох варіантів реформування медицини - МОЗівського та комітетського, проте аргументи стосувалися переважно змісту реформи. Сьогодні я хочу проаналізувати форму, а саме інституційну српоможність обох сторін для проведення реформи.

Питання інституційної, або ж організаційної спроможності часто є ключовим для здійснення тих чи інших трансформацій. Адже після віднайдення політичної волі, щоб проголосувати певний пакет законопроектів, справа за виконавчим органом. І тут, якщо присутні інституційні хиби чи будь-яка незлагодженість  в роботі механізму, все може піти шкереберть.

Вдалим прикладом високої організаційної спроможності можна вважати Національне Антикорупційне Бюро. На відміну від традиційних державних органів, НАБУ є компактним, що робить і його утримання і міжвідомчий зв’язок ефективним. Іншим ключовим елементом є професіоналізм кадрів. У цьому відношенні, думаю, ніхто не буде сперечатися, антикорупційне бюро ввібрало в себе усе найкраще з кластеру юристів охочих працювати на державній службі. Таким чионом, НАБУ було і залишається локомотивом і антикорупційної реформи.

Як з цієї перспективи працює МОЗ? Як відомо після оголошення наміру Супрун проводити свою псевдореформу всі службовці, яких можна було б назвати професіоналами своєї справи пішли з міністерства. Ба більше, замість реформування апарату до “компактних масштабів” в.о. міністра вирішила розширити штат та ще й підвищити витрати на його утримання у разів так 10.

Щодо компетентності новонабраних співробітників МОЗ у лікарської спільноти України теж виникає чимало запитань. Так до прикладу, С. Глузман у своєму останньому інтерв’ю зауважив, що на посаду координатора групи по реформі концепції психіатрії було призначено жінку з середньою освітою. І таких випадків, за словами лікаря, безліч.

Відтак, зважаючи  на надзвичайно низьку організаційну спроможність МОЗу, не важко здогадатися який результат матиме скандальна реформа - фіаско. Хтось мудрий колись сказав, що усі помилки в охороні здоров’я закопують у землю. Економія чи небажання слухати професіоналів - одна з найбільших помилок.


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.