Про міфи Тимчука і американські ПТРК Javelin

05 вересня 2017, 19:52
Власник сторінки
1
160

Для України вибір вітчизняної зброї більш ніж пріоритетний, бо це дасть змогу розвиватися українським підприємствам. До того ж, як сказав президент України Петро Порошенко: «вчитися, щоб користуватися американською ракетою, треба 2,5 роки, користуватися нашою зброєю ми вміємо». Крім того, отримавши замовлення на виготовлення «Скіф», КБ «Луч» може продовжити розвиток, почати розробку ще більш ефективних комплексів, організувати нові робочі місця.

Нещодавно низка провідних українських ЗМІ поширила статтю керівника групи «Інформаційний спротив» Дмитра Тимчука, в якій останній розповів про міфи та переваги отримання Україною протитанкових американських ПТРК Javelin.

У своїй статті п. Тимчук зауважив, що напередодні позитивного, на його думку, рішення США щодо надання Україні летальної зброї, в українському інформпросторі відбувається феєричний цирк. «ЗМІ витягують пачками якісь тіла, які називають себе «військовими експертами», і несуть відверту маячню, по суті дискредитують (не знаю, з якою метою) ідею надання ЗСУ американських ПТРК», - пише на своїй сторінці у Facebook Тимчук .

Важко не погодитися з Тимчуком щодо феєричного цирку у виконанні "військових експертів" на тлі заяв місії ОБСЄ, які спростували слова самого Тимчука про те, що її спостерігачі вперше зафіксували шеврони збройних сил РФ тільки у 2017 році.

Нагадаю, прес-служба ОБСЄ опублікувала у Facebook відкритого листа до народного депутата Дмитра Тимчука у відповідь на його заяву про «прозріння» заступника голови спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ Александра Хуга, який нібито тільки у 2017 році вперше заявив про побачені спостерігачами ОБСЄ російські знаки розрізнення на окупованих територіях Донбасу.

«Дякуємо вам за виявлений інтерес до роботи СММ ОБСЄ. Як вам, напевно, відомо, СММ ОБСЄ повідомляє про те, що вона бачить і чує. Уважне прочитання наших звітів показує, що СММ ОБСЄ почала повідомляти про те, що бачила знаки розрізнення Російської Федерації, ще у 2014 році .. Якщо у вас виникнуть будь-які запитання, будь ласка, звертайтеся до нас», – ідеться в повідомленні.

Ніколи Штірліц, тобто Тимчук, не був так близький до провалу. Утім це не спиняє керівника групи «Інформаційний спротив» і він вирішує зосередити свою увагу на питаннях отримання Україною протитанкових американських ПТРК Javelin.

Перш за все, Тимчук, як керівник групи «Інформаційний спротив», звертає увагу читачів на некомпетентність так званих «військових експертів» в наданні характеристик зазначеного зброї. «Військовим експертам» на замітку: немає п'ятого покоління ПТРК, і четвертого теж. Їх на сьогодні у світі всього три. Javelin - це третє покоління»,-пише він.

На сайті групи «Інформаційний спротив» зазначається, що «у випадку, якщо ми отримуємо нову інформацію, якою не володіли раніше, ми запускаємо алгоритм її перевірки. Надбанням громадськості стають лише перевірені факти».

Запустивши власний алгоритм перевірки знахожу іншу, відмінну від Тимчука, інформацію щодо наявності четвертого покоління ПТРК. До них можна віднести Spike NLoS від Rafael (Ізраїль) та Missile Moyenne Portee (MMP) від MBDA Франція).

Нова французька ракета ММР четвертого покоління може похвалитися дальністю 4000 метрів. Боєприпас може бути налаштований для ураження широкого спектру цілей - від довготривалих вогневих точок і бункерів, до танків, оснащених найсучаснішими типами активного та пасивного захисту.

У головній частині корпусу ракети розташовуються системи наведення з використанням комбінованої головки наведення з телекамерою і неохолоджуваним інфрачервоним блоком. Крім того, в деяких ситуаціях ракета повинна використовувати вбудовану інерційну навігаційну систему.

Використана комбінована апаратура наведення привела до необхідності застосування двостороннього зв'язку ракети і пускової установки. Для цього в проекті MMP використаний оптоволоконний кабель, що зберігається в хвостовому відсіку ракети. Ракета комплексу може вражати цілі, що знаходяться поза зоною прямої видимості, як в автоматичному, так і в ручному режимах.

Для знищення цілей різних типів ракета MMP несе тандемну кумулятивну бойову частину, яка здатна пробити до 1000 мм гомогенної броні або бетонний об'єкт товщиною до 2 м. При необхідності ракета може використовуватися в «кінетичному» режимі. Протитанковий ракетний комплекс MMP має три режими роботи, що розширюють коло вирішуваних завдань і підвищують ефективність застосування. Ракета запускається як в автономному режимі («вистрілив і забув»), так і під управлінням оператора ПТРК і навіть отримувати зовнішнє цілевказування.

Примітно, що нова система MMP замінить в сухопутних військах Франції технічно застарілі протитанкові комплекси Javelin і Milan.

Ізраїльський «Spike LR» відноситься до ПТРК четвертого покоління з тандемним зарядом і тепловізійною головкою самонаведення. Модифікація «Spike LR»- комплекс з максимальною дальністю ураження до 4000 метрів. ПТРК працює в режимі «вистрілив і забув». Одночасно з цим, відеосигнал, що надходить оператору з головки наведення забезпечує, у разі необхідності, можливість ручного коректування наведення в міру наближення ракети до цілі за допомогою оптико-волоконного кабелю. Крім сімейства ПТРК «Spike» такий принцип був реалізований в японському ПТРК «Type 96» MPMS (Multi-Purpose Missile System).

https://www.youtube.com/watch?v=a2goq_pr25E

29 травня 2017 року ізраїльська компанія Rafael офіційно анонсувала п'яте покоління протитанкових керованих ракет Spike LR II. Ракета масою 12,7 кг має тандемну кумулятивну бойову частину з високою проникаючою здатністью, доповнену осколковими вражаючими елементами. Крім того, Spike п'ятого покоління оснащений електронно-оптичною системою пошуку і наведення і здатний відстежувати задану ціль із застосуванням функцій штучного інтелекту.

Ефективна дальність застосування нової Spike LR II становить 5.5 км при запуску з наземних ПУ (для порівняння дальність Spike LR - 4 км) і до 10 км при запуску з вертольотів. Пуск ракети може здійснюватися в трьох основних режимах: «Вистрілив і забув» (Fire and Forget), «Вистрілив, помітив і скорегував» (Fire, Observe and Update) і «Вистрілив і направив» (Fire and Steer). Ракети Spike можуть оснащуватися кумулятивними, осколковими і комбінованими боєголовками.

https://www.youtube.com/watch?v=CpO-VpNxGRY&feature=youtu.be

З першим міфом від Тимчука щодо четвертого і п'ятого покоління ПТРК все більш- менш зрозуміло. Йдемо далі.

Керівник «ІС» повідомив, що протитанкові системи мають дві головні фішки: принцип «вистрілив і забув» й можливість ураження броньованої цілі зверху (де найменша товщина броні). «При цьому український ОПК виробляє тільки ПТРК другого покоління («Стугна», «Корсар». Для особливо обдарованих: «Скіф» це і є «Стугна», тільки з іншим приладом наведення - виробництва РБ)», - зауважив експерт.

Для особливо обдарованого п. Тимчука дублюю, що крім режиму «Вистрелив і забув», сучасні протитанкові системи мають ще два режими: :«Вистрілив, помітив і скорегував» (Fire, Observe and Update) і «Вистрілив і направив» (Fire and Steer).

Друга фішка від п. Тимчука-можливість ураження броньованої цілі зверху. Справа втім, що у ПТРК «Скіф» завдяки спеціальній траєкторії польоту, ціль вражається у найменш захищену верхню частину танку.

Для досягнення аналогічного результату Javelin обладнали дорогою інфрачервоною головкою самонаведення, яка замінила лазерне наведення, але це збільшило вартість комплексу, довівши його, за різними оцінками, від 100 до 125 тисяч доларів за одну ракету.

25 вересня 2014 року під час пресс-конференції президент України П. Порошенко заявив, що «високоточна протитанкова ракета виробництва США коштує в 14 разів дорожче, ніж аналогічна ракета, яка проводиться на нашому КБ «Луч», при цьому по основних характеристиках вона не поступається».

На рахунок зауваження п. Тимчука, що «Скіф» це і є «Стугна», тільки з іншим приладом наведення», хотів би відповісти, що «Скіф»— це українсько-білоруський протитанковий ракетний комплекс, розроблений київським КБ «Луч»і мінською компанією «Пеленг». ПТРК «Скіф» оснащується приладом наведення ПН-С виробництва мінського ОАО «Пеленг», в той час, як «Стугна-П»— варіант, прийнятий на озброєння збройних сил України оснащений приладом наведення ПН-І української розробки і є винятково вітчизняною розробкою. З таким же успіхом п. Тимчук міг заявити, що український комплекс «Вільха» це і є РСЗВ «Смерч», яка у 1987 році була прийнята на озброєння Радянської Армії.

Керівнику «ІС» напевно буде цікаво дізнатися, що начальник Наукового центру Сухопутних військ Академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, полковник Володимир Грабчак відповідаючи на питання журналістки «УМ» щодо наявності новітніх розробок зауважив, що «протягом останніх років були створені легкий ПТРК «Корсар», переносний ПТРК «Скіф», переносний протитанковий комплекс «Стугна-П», 30-міліметрова гармата ЗТМ-1, протитанкові високоточні керовані ракети «Комбат» і «Стугна».

Менше з тим, з другим міфом від обдарованого Тимчука теж все біль-менш зрозуміло. Йдемо далі.

І про головне, а саме: чому, на думку п. Тимчука, важливо отримати від Пентагону системи Javelin.

«Сенс отримання Javelin ЗСУ – це принцип примусу росіян на Донбасі до виконання Мінських угод. Якщо кожен ростовсько-бурятський дурень буде розуміти, що не можна просто так виїхати на своєму уральському Т-72 і безкарно шмаляти у бік позицій ВСУ, ці угоди, що знаходяться у перманентній комі, дивись, і запрацюють», - написав Тимчук.

Цікава думка державного діяча. Виходить так, що «ростовсько-бурятсько дурня» можуть зупинити не вітчизняні ПТРК, а лише їх дорожчі у 14 разів американські Javelin, які, до речі, за дальністю бойової дії, яка у два рази менше, 2,5 кілометри проти 5,5 кілометрів, поступаються вітчизняним.

Головним недоліком всіх конкурентів вітчизняного ПТРК є те, що оператор повинен знаходитись поруч із пусковою установкою, а у «Скіфа» є виносний пульт керування. І в той час, коли знищення пускової установки загрожує і життю бійця, українська зброя такого недоліку не має. Крім того, українська розробка пробиває 1,1 метра танкової броні без урахування динамічного захисту, в той час, як Javelin - лише 0,7.

Варто нагадати п. Тимчуку, що У 2010 році французьке військове відомство провело конкурс, за результатами якого закупило ПТРК Javelin американського виробництва, визнавши вітчизняні системи аналогічного призначення застарілими. Утім, вітчизняній компанії-розробнику вдалося зацікавити міністерство оборони, результатом чого стала державна підтримка проекту. Вже у грудні 2013 роки з'явився перший офіційний контракт на майбутню поставку серійних ракет і пускових установок для них. Відповідно до підписаного документа, компанія MBDA повинна буде передати замовнику 400 пускових установок в переносному виконанні і 2850 ракет.

Для України вибір вітчизняної зброї більш ніж пріоритетний, бо це дасть змогу розвиватися українським підприємствам. До того ж, як сказав президент України Петро Порошенко: «вчитися, щоб користуватися американською ракетою, треба 2,5 роки, користуватися нашою зброєю ми вміємо». Крім того, отримавши замовлення на виготовлення «Скіф», КБ «Луч» може продовжити розвиток, почати розробку ще більш ефективних комплексів, організувати нові робочі місця.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.