Дотаційні ігрища, або під кого «зачищають» ринок

22 серпня 2017, 14:28
Власник сторінки
кандидат в Президенти
0
341

«Кури при владі» і «друзі президента» - спостерігаю, як мережа шоковано обговорює дотаційний скандал. А сам думаю, як діяти, якщо знову доведеться захищати землі від загребущих рук «реформаторів»

Звісно, приводів для обурення людей вистачає: з 1,91 млрд гривень дотацій для аграрної галузі 809 мільйонів дісталося одному агрохолдингу. 42% від всіх коштів для АПК отримала група компаній «Миронівського хлібопродукту». Додає перцю те, що 2016 рік холдинг завершив із чистим прибутком 214 млн доларів. Усе це є у відкритій фінансовій звітності. Як і те, що заробив агрохолдинг на піднятті цін на м'ясо на 10% у 2016.

Ні для кого не секрет, що бізнесмен Юрій Косюк, якому належить «Миронівський хлібопродукт», входить у п’ятірку найбагатших людей України за версією Forbes і в 2014 році працював заступником голови Адміністрації Президента і зараз залишається радником глави держави.

Так, обурюватись є чому – я навіть не про персоналію «друга президента» і не про його заробітки, а про те, що в цивілізованій країні половину дотацій для галузі ніяк не може отримувати одна людина.

Водночас, хіба це не було прогнозовано? Хіба ми не попереджали, коли разом з тисячами людей стояли під стінами парламенту, протестуючи проти скасування спецрежиму ПДВ – що це крок у прірву? Хіба ми не кричали, що не можна скасовувати автоматизовану систему повернення ПДВ, до якої не мають стосунку чиновники? Хіба ми не говорили, що дотації до дрібних і середніх фермерів не дійдуть, а в разі ручного розподілу «фермерами» стануть косюки, бахматюки, веревські та ще кілька крупних гравців?

Я не проти великого бізнесу як такого. Я проти того, що великий бізнес із багатомільйонними прибутками дотують із державного бюджету – у той час, коли з реальних фермерів і агрофірм, які на собі тримають ще і соцсферу в їхніх селах, здирають останнє. Що це – просто бездарність чи конкретний план? «Своїм» ми допоможемо, дамо дотації, решта нехай банкрутують. Боюсь, що це радше план.

Уявіть, що сьогоднішня влада, яка добилася ліквідації спецрежиму ПДВ (на якому, нагадаю, за версією влади і так званих експертів, наживались агроолігархи) і впровадила «чесну» і прозору систему дотацій, запускає ринок землі.

Так, я знаю всі «казки» міністерства і лобістів у Верховній Раді про обмеження для іноземців, про 200 га в одні руки і всі інші «солодкі» пісні. Про дотації теж так «співали» - реальність всі уже побачили. І попри те, що навесні нам вдалось відбити землю і не дати впровадити «дикий ринок» - вони не відступляться.

Нахабству і цинізму сьогоднішніх можновладців буквально немає меж: вони відверто брешуть, «розводять», «кришують» і абсолютно не бояться ніякого покарання за своє свавілля. Тому всім нам треба бути готовими до того, що, можливо, знову доведеться ставати на захист землі і на захист життя в нашій країні.

 

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.