Після пенсійної «реформи» селяни ризикують залишитися без пенсій

31 липня 2017, 14:56
Власник сторінки
кандидат в Президенти
0
306

Уряд знайшов як насолити тим, хто годує країну, ще й через пенсійну «реформу» - щоб не мали ні умов для праці, ні для заслуженого відпочинку.

Коли українських аграріїв позбавили стимулів для розвитку своєї справи, знищивши ефективну систему оподаткування АПК, здавалося, що це вершина цинізму влади. Виявилося, що і це була ще не межа. Уряд знайшов як насолити тим, хто годує країну, ще й через пенсійну «реформу» - щоб не мали ні умов для праці, ні для заслуженого відпочинку.

 

13 липня Верховна Рада України ухвалила за основу проект пенсійної реформи, пропонованої Урядом, і стало зрозуміло, що влада продовжує виконувати нав’язані МВФ вимоги за рахунок перетворення на жебраків мільйонів українців. Зокрема, фермерів і селян, чиї інтереси абсолютно не враховані в пенсійних «новаціях».

 

Аграріїв, які й так змушені виживати не завдяки, а всупереч урядовій політиці, влада знову розглядає як «дійних корів», які лататимуть бюджетні дірки (дефіцит Пенсійного фонду складає 141 млрд грн.). Натомість, самі аграрії в результаті такої пенсійної політики ризикують знову залишитися без пенсій. Відтепер для фермерів сплата внеску в Пенсійний фонд з добровільної стане обов’язковою. Може буде введена Пропонованим законопроектом вводиться обов'язкова сплата єдиного соціального внеску за членів фермерського господарства.

 

Як заявив заступник міністра соцполітики Микола Шамбір, фермерство – це «зайнятість офіційна, але люди не платять внесків». Насправді відсутність нормальної політики щодо агросектору загнала селян у тінь, а багатьох фермерів взагалі змусила припинити діяльність. За даними державної служби статистики, станом на 1 березня 2017 року в Україні нараховувалось 32960 фермерських та 4,075 млн особистих селянських господарств, в той час як станом на аналогічну дату 2016 року цей показник становив відповідно 33680 та 4,108 млн (а у 2009 році фермерських господарств нараховувалося аж 44 000).

 

Скасування спецрежиму ПДВ, невиплата обіцяних аграріям дотацій у повному обсязі, корумпованість державних структур та потурання рейдерству – це все реалії, в яких влада намагається ще й «нав’ючити» на українських аграріїв нові тягарі.

 

Найгірше, що при цьому урядовці скромно замовчують той факт, що пропонована «реформа» залишає без пенсії мільйони українських селян, які не мають можливості офіційного працевлаштування. Рівень безробіття на селі серед населення працездатного віку лише за останні 10 років зріс більше, ніж у 1,5 рази – з 6,2% у 2007 році до 10,2% у 2017 році. А ключові положення «реформи» полягають у підвищенні страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію за віком. З початку 2018 року необхідно буде мати 25 років страхового стажу, щоб вийти на пенсію у 60 років. У 2028 році необхідний страховий стаж вже дорівнюватиме 35 рокам. Особам же, які не матимуть і 15 років страхового стажу призначатиметься державна соціальна допомога після досягнення 65 років.

 

Саме питання страхового стажу є найбільш проблемним для жителів сіл, які після розпаду системи колгоспів опинилися без офіційного працевлаштування. Але це владу не дуже турбує. 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.