В Тернополі бракує платформи для вирішення проблем громади

02 лютого 2017, 09:21
Власник сторінки
0
63
В Тернополі бракує платформи для вирішення проблем громади

31 січня, в Тернопільському прес-клубі відбувся круглий стіл на тему «Основні проблеми Тернополя: питання – відповіді», в якому взяли участь представники влади, громади та ЗМІ.

Сьогодні, 31 січня, в Тернопільському прес-клубі відбувся круглий стіл на тему «Основні проблеми Тернополя:  питання – відповіді», в якому взяли участь представники влади, громади та ЗМІ. Результатом обговорення стала ініціатива активістів для створення незалежної платформи для спільного обговорення вузькопрофільних проблем міста.

Дев’ять запрошених експертів та близько п’ятдесят слухачів з різних політичних сил, ЗМІ та громадських організацій міста долучилися до обговорення основних проблем міста Тернополя. Напередодні круглого столу Центр громадського контролю «Дій!» в Тернополі провів експерс-опитування серед тернополян, аби виявити основні проблеми, які, на їх думку, варто вирішувати негайно. Серед основних виявились наступні:

1.                    Забудова парків та зелених зон.

2.                    Корупція у владі, медицині, освіті, судах.

3.                    Стан доріг та прибудинкових територій міста.

4.                    Якість надання адміністративних послуг владою.

5.                    Потреба в механізмі взаємодії громадян та влади

Думки експертів та тернополян практично сходяться, але рецептів для вирішення даних проблем за допомогою спільної взаємодії усіх сторін наразі немає.

«Бідою Тернополя, як і будь-якого іншого українського міста є корупція, з якою треба боротися негайно. Вона всюди – в освіті, в будівництві доріг, в медицині, у владі врешті решт. Треба не просто говорити про неї, а реально боротися. І це ми маємо робити спільно», - каже представник тернопільського осередку ВО «Автомайдан» Павло ІВАНЕЧКО.

Так, в Тернополі існує низка організацій, котрі займаються пошуком корупційних факторів та ведуть активну боротьбу з нею, але без взаємодії з владою та без підтримки ЗМІ активність такої роботи не висока.

«Корупція – масове явище і перемогти її, покладаючись лише на спеціалізовані антикорупційні чи правоохоронні органи неможливо. Проте, маючи знання і бажання, проводити цю роботу може кожен. В свою чергу, ми готові поділитись знаннями та досвідом. Ми моніторимо діяльність судів, зокрема  по питаннях корупції, проводимо антикорупційну експертизу декларацій органів влади та місцевого самоврядування Тернопільської області,  моніторимо питання відкритості  органів влади та  комунальних установ у наданні інформації, в тому числі про використання бюджетних коштів.  В березні  назвемо прізвища посадовців,  стосовно інформації в деклараціях яких виникли питання достовірності  та поінформуємо про реакцію компетентних органів на виявлені факти. На  сьогодні можна говорити про дуже часті випадки невиконання норм Закону «Про доступ до публічної інформації» розпорядниками інформації. Допускаємо, що це відбувається часто з причин незнання чиновниками норм цього Закону і готові допомогти  владі бути відкритою при наявності у неї такого бажання», - каже регіональний координатор кампанії «Чесно. Фільтруй суд» Ольга МАЗАЄВА.

«Сьогодні у нашому місті існує проблема і в сфері журналістики, - наголошує депутат міської ради Андрій ШКУЛА. - Часто непрофесійні журналісти беруть масив неперевіреної інформації і публікують. Для того, аби уникнути цього, я вважаю, що публікація має бути авторською, а ЗМІ - офіційне, аж тоді можна говорити про демократичне суспільство».

ЗМІ також готові долучатися до підтримки громадських ініціатив та висвітлювати проблеми громади. 

«ЗМІ не просто повинні поширювати матеріали, розповідати про ініціативи, а самими бути співавторами таких проектів, у співпраці з ГО та експертами. Тоді такі сюжети та програми будуть професійними, а, значить, і достовірними. А ще важливо не просто озвучувати проблеми, як це буває у більшості випадків, а "вести" тему, матеріал, показувати глядачам вирішення проблеми», - говорить Генеральний директор телекомпанії "ТV - 4" Юлія ВИНОКУР.

Представників влади на заході було чимало. Всі як один запевнили – проблем достатньо, але треба їх вирішувати разом.

«Обговорення проблем міста - необхідна стартова точка для їх вирішення. Розвиток Тернополя - комплексне завдання, яке включає і економічні питання (покращення структури економіки міста, структури зайнятості, підготовки кадрів, зокрема робітничих, які є зараз в дефіциті), соціальні(якість освітніх,медичних послуг), безпекові (антитерор та правозахист), екологічні (питання полігону тпв, реконструкція очисних споруд, влаштування очистки стоків ливневих каналізацій, очистка озера) та багато, багато інших. Однозначно, підтримую ініціативи стосовно запобігання і протидії корупції. Біда злочинів цього виду не тільки в економічних наслідках. Це явище руйнує суспільну мораль, спричиняє байдужість і зневіру громадян. Сьогодні триває реформування цілого блоку державних структур, націлених на боротьбу з цим злом. Сподіваюся, ефект від дій НАБУ та НАЗК буде показовим. Наше ж завдання - разом з громадським сектором та ЗМІ створити майданчики обговорень проблем та їх вирішення, сформувати суспільний діалог. Висловлюю подяку організаторам та сподіваюся на конструктивну взаємодію», - зазначає заступник міського голови Тернополя Леонід БИЦЮРА.

Координатор всеукраїнської ініціативи «Активна громада» Рустам ЕРГЕШОВ під час обговорення згадав про важливість методу прямої демократії "місцева ініціатива" як механізму впливу громадян на владу та вирішення проблем громади, політичної просвіти громадян та в необхідності і поширення інформації про права громадян, важливості не нехтування голосом на виборах. Також активіст анонсував про старт проекту "Активна громада: право вибору", який націлений на вирішенні вищезгаданих проблем.

Активістка ГО «Молодіжний центр розвитку МІСТ» Мар’яна ГЕВКО порушила ще одну важливу проблему Тернополя – соціальні послуги та якість їх надання тернополянам, а саме: низький рівень розвитку соціальної інфраструктури (відсутність центру обліку бездомних громадян, кризового центру по роботі з жертвами насильства, соціальна реабілітація осіб, які повертаються з місць позбавлення волі і т.п.), малодоступність до соціальних послуг, відсутність комунікацій з громадськістю в процесі розробки соціальних програм. Натомість активістка пропонує рішення - впровадити соціальне замовлення, залучити громадськість до розробки та реалізації соціальних програм, налагодити відкритий діалог та консультації з людьми, проблеми яких вирішуються.

«Даний круглий стіл був своєрідним експериментом, який, на мою думку, вдався. Ми побачили, що проблем в Тернополі є вдосталь, люди готові приходити та вести діалог. Але формат треба змінювати – збиратись по конкретній темі із спеціалістами та експертами, котрі мають досвід роботи з даним напрямком і працювати. Тому, темою для наступного круглого столу буде  генеральний план міста та забудова парків та зелених зон, тобто саме та, яку тернополяни найбільше згадали в нашому опитуванні», - завершує круглий стіл координатор Центру громадського контролю «Дій!» в Тернополі Василь ТОМЧИШИН.

Прес-служба центру громадського контролю «Дій!» в Тернополі.

 

Довідка: Центр громадського контролю "Дій!" - спільний проект чеської організації People in Need та всеукраїнської громадської організації Центр UA за фінансової підтримки Європейського Союзу. Проект полягає у розбудові в Україні мережі моніторингових центрів, які опікуються питаннями громадського контролю за діяльністю органів місцевої влади. До основних компонентів діяльності проекту відносяться: моніторинг та аналітика, адвокація, громадсько-правова просвіта, створення проактивності місцевого громадського сектору та його консолідація. Мережа на цьому етапі охоплює ключові міста в Україні, де на сьогодні цікава і динамічна громадсько-політична активність - Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ та Маріуполь (Донеччина).

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: депутаты,Тернопіль,проблемы города,влада,громадянське суспільство,журналісти
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.