Державність і Соборність України понад усе!

22 января 2017, 13:48
Владелец страницы
0
59

Всі українські політики повинні перечитати мемуари Павла Скоропадського, щоб зрозуміти причини втрати української державності на початку ХХ століття.

Державність і Соборність України понад усе!

Всі українські політики повинні перечитати мемуари Павла Скоропадського, щоб зрозуміти причини втрати української державності на початку ХХ століття. Про це під час урочистих заходів з нагоди Дня Соборності України заявив президент Петро Порошенко.

Петро Олексійович, мені перечитувати спогади Гетьмана Павла Скоропадського не потрібно. Ще з 1998 року, коли донька Гетьмана Олена Отт-Скоропадська мені особисто їх подарувала, ці мемуари стали моєю настільною книгою.

Це дуже добре, що Ви, пане Президент, усвідомлюючи свою відповідальність перед Нацією і Державою, берете приклад з таких історичних постатей як Гетьман Павло Скоропадський. В той же час хотів би Вам нагадати, що політично Скоропадського згубили пошуки компромісу з Росією у вигляді особливого статусу (автономії) України, ставка на російських офіцерів і водночас нехтування українськими полководцями. І найголовніше, не дивлячись на свої стратегічні помилки, Гетьман Павло Скоропадський ніколи (!!!) не ставив свої особисті інтереси вище державних.

В той же час хочу нагадати всім колегам українським політикам, що війна всіх проти всіх призводить до втрати державності так само, як і згадані мною вище помилки Гетьмана Скоропадського. Не даремно ж вже після втрати державності, в еміграції, видатний український військовий та державний діяч полковник Січових Стрільців і Вождь ОУН Євген Коновалець просив вибачення у Гетьмана Павла Скоропадського за участь в повстанні проти нього, яке в кінці кінців призвело до знищення Української Держави і окупації України російськими більшовицькими військами. Коновалець визнав свою стратегічну помилку, але попри його ж титанічні зусилля і небачений героїзм українців, державність нашому народу повернути не вдалося.

Зараз, в часі відкритої війни з споконвічним українським ворогом Московією, всі без виключення українські політики та громадські діячі, від Президента до волонтерів, мають усвідомлювати свою персональну відповідальність перед мертвими, живими та ненародженими українцями за збереження української державності і відновлення української соборності.

До закінчення національно-визвольної війни на Сході для кожного українця гасло - "Державність та Соборність України понад усе!" має бути сенсом життя. І не важливо ким ти є - президентом, міністром, нардепом, генералом, військовим, бізнесменом, вченим, добровольцем, вчителем, лікарем, волонтером, фермером... Важливо, що ти українець і Держава та Соборність для тебе найвища цінність.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: война,история,УНР,Євген Коновалець,Ігор Мосійчук,Петр Порошенко,АТО,Павел Скоропадский
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.