Китай виступає за створення зони вільної торгівлі з Україною – про це заявив надзвичайний і повноважний посол КНР в Україні Ду Вей.
«Створення зони вільної торгівлі між Китаєм та Україною є важливим напрямком співробітництва між країнами. Ми виступаємо за створення ЗВТ» – відзначив посол.
Пекін, однак, поки не має інформації щодо офіційної позиції Києва з цього питання. Наразі наша країна з користю для себе використовує потенціал ЗВТ з Європейським Союзом, а також з Македонією, Молдовою, Чорногорією. У липні 2016 року підписаний договір про створення ЗВТ з Канадою, а з Ізраїлем та Туреччиною активно ведуться відповідні перемовини.
Україна та Китай розпочали активну роботу з підготовки «дорожньої карти» економічного співробітництва ще наприкінці серпня 2016 року.
За результатами роботи Підкомісії з питань торговельно-економічного співробітництва Комісії з питань співробітництва між урядом України та урядом КНР, були відпрацьовані ключові питання співпраці у сфері торгівлі, технічного регулювання, транспорту, енергетики, туризму та ІТ-індустрії.
Розпочалася робота з напрацювання переліку товарів для експорту й імпорту з активним залученням підприємств обох країн, а також можливості створення спільних підприємств на території України, орієнтованих на експорт до країн ЄС, Скандинавії та інших держав, з ким Київ вже має діючі зони вільної торгівлі.
Міністерство економічного розвитку України визнає – співпраця з КНР стає одним з пріоритетних напрямків роботи відомства. Це й не дивно, адже Китай займає друге місце за обсягом товарообігу України з іншими країнами, і четверте місце за обсягами українського експорту.
Тільки за минулий, 2015 рік, його обсяги склали $2 399,1 млн., а імпорт оцінюється у $3 770, 1 млн.
Більше того, Китай зацікавлений у партнерстві з Україною в рамках масштабного проекту нового «Великого шовкового шляху» – транспортного коридору між Азією та Європою в обхід Росії.
А це – ще один важливий крок Києва щодо посилення політики фінансово-економічного обезкровлення путінського режиму, адже сьогодні Москва шукає фінансового порятунку саме в Пекіні. Для України це означатиме отримання вагомого інструменту економічного тиску на РФ та спосіб посилення власних політичних позицій у перемовинах про припинення російської агресії на Донбасі та початку діалогу щодо повернення Криму…
Китай може стати ще одним надзвичайно вигідним економічним і політичним партнером України, розширюючи її торгівельні можливості через запровадження зони вільної торгівлі.