"Права справа" стала на заваді планам ФСБ із дестабілізації ситуації на Луганщин

15 серпня 2016, 13:34
Власник сторінки
0
194

Оприлюдненням інформації про істинні цілі російських спецслужб на Луганщині ГІ "Права справа" стала на заваді планам ФСБ РФ із дестабілізації ситуації на Луганщині.

6 серпня, в день замаху на главу самопроголошеної ЛНР Ігоря Плотницького, було створено міжвідомчу слідчу комісію, до якої увійшли представники "генпрокуратури", МВС і МДБ ЛНР. "Генпрокурор" ЛНР дав вказівку порушити кримінальну справу за статтями "зазіхання на життя державного діяча" і "замах на життя двох і більше осіб, скоєне у небезпечний способів групою осіб за попередньою змовою". За словами керівника центру по зв'язках з громадськістю МДБ ЛНР Євгенії Любенко, зараз тривають оперативно-розшукові заходи, а також експертно-криміналістичні дослідження.

Паралельно зі створенням "міжвідомчої слідчої комісії" силових структур ЛНР, 6 серпня російські куратори створюють власну "слідчу комісію". За повідомленнями місцевих джерел аналітичного відділу ГІ "Права справа", співробітники російської "слідчої комісії" розквартировані в готелі "Дружба" обласного центру.

Подальший розвиток подій показав, що співробітники ФСБ мають намір використати факт замаху на Плотницького у своїх цілях. За задумом співробітників російських спецслужб, глава "республіки" внаслідок отриманих під час теракту поранень оголошується недієздатним. Вся повнота влади в ЛНР передається "міністру" МДБ Леоніду Пасічнику.

8 серпня ФСБ починає реалізацію свого сценарію. В російських ЗМІ з'являються повідомлення про погіршення стану здоров'я Плотницького. Примітно, що напередодні,7 серпня, бойовики і російські ЗМІ запевняли, що Плотницький виписаний з обласної лікарні і в найближчі дні, "швидше за все, навіть у понеділок" зможе повернутися до роботи.

Проаналізувавши повідомлення місцевих джерел, наближених до силових структур ЛНР, аналітвідділ "Правої справи" приймає рішення про оприлюднення інформації про характер роботи та функції "слідчої комісії", і просунення цієї інформації у найближче оточення Плотницького.

8 серпня об 11.00 "Права справа" оприлюднює повідомлення, в якому йдеться про те, що представники ФСБ наполягають на збереженні існуючого стану речей, коли Плотницький і Пасічник залишаються на своїх місцях, а в подальшому — передачі всіх владних повноважень Пасічнику.

Після оприлюднення цієї інформації з'являється повідомлення так званого "міністра охорони здоров'я" ЛНР Лариси Айрапетян — коханки Плотницького, про те, що він живий і здоровий.

— Дійсно, було кілька ушкоджень, які не загрожують життю і здоров'ю. Проте вся необхідна допомога була своєчасно надана в повному обсязі, — розповіла Айрапетян.

За словами "міністра", навколо стану здоров'я Плотницького в ЗМІ з'явилася велика кількість інсинуацій.

— Все це чутки. Вказувати конкретні пошкодження я не буду з міркувань лікарської етики — це питання особистого життя, — сказала вона.

Ця заява Айрапетян заперечує і спростовує повідомлення російських ЗМІ про погіршення стану Плотницького. А незабаром після оприлюднення заяви "міністра" про задовільний стан здоров'я "глави республіки", з'являється аудіозапис самого Плотницького, в якому він повідомляє, що у нього все гаразд і він наразі на перев'язці.

Роблячи цю заяву, Плотницький фактично рятує собі життя, бо чудово розуміє, що тимчасова недієздатність, яку у найближчі години мають оголосити російські куратори, може означати для нього не лише політичну, а й фізичну смерть.

З цього моменту російські ЗМІ беруть перерву в інформуванні про стан здоров'я "глави" ЛНР. Втім, ввечері того ж дня з'являється заява одного з провідників кремлівської політики на Донбасі — Сергія Лаврова. Глава МЗС РФ заявив, що Москва стурбована тим, що наразі відбувається на Донбасі, в тому числі і замахом на Плотницького.

Примітно, що з 6 серпня, моменту замаху, і до вечора 8 серпня, офіційну Москву не турбував стан здоров'я Плотницького. Лише після оприлюднення інформації "Правої справи", заяв Айрапетян і самого Плотницького про задовільний стан глави "республіки", поява яких була реакцією на повідомлення "Правої справи" про роботу у Луганську "слідчої комісії" з числа працівників спецслужб, офіційним структурам РФ стає зрозуміло, що гра ФСБ з дестабілізації обстановки на тимчасово окупованих теренах Луганської області провалена.

У разі фізичної ліквідації Плотницького працівниками ФСБ (офіційною версією бойовиків була б смерть "глави республіки" від поранень несумісних з життям), Росія звинуватила б Україну у відході від Мінських зобов'язань і порушенні домовленостей між спецслужбами самопроголошених "республік" і України щодо ненападу на перших осіб держав.

Оприлюдненням інформації про істинні цілі російських спецслужб на Луганщині ГІ "Права справа" стала на заваді планам ФСБ РФ із дестабілізації ситуації на Луганщині.


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.