Мільйон доларів за півмільйона українців!

01 липня 2016, 14:36
Власник сторінки
0
70
Мільйон доларів за півмільйона українців!

У п'ятницю, 24 червня, Кабмін на 40% скоротив перелік професій і посад зі "Списків №1 та №2" зі шкідливими умовами праці.

 Це одна із поступок, яку, ніби-то, прем'єр Гройсман робить перед МВФ, і одночасно позиціонується як спосіб не підвищувати пенсійний вік.
 До першого списку відносяться професії з найбільш небезпечними умовами праці. Це гірничі спеціальності - інженери, маркшейдери, прохідники; робітники, зайняті у вігульній галузі та чорній металургії і т.д., а також льотчики, атомники, металобудівці й ті, хто зайняті на шкідливих виробництвах, пов'язаних зі сплавами металів, ті, що працюють із вибухівкою, азбестом, склом та ще багато інших спеціальностей, умови праці яких шкідливі не тільки здоров'ю, але й життю людини. У другий список входять машиністи, оператори кранів, геологи та механізатори, деякі спеціальності викладачів, більшість медпрацівників, слюсарі, деякі спеціальності металургів й навіть працівники театрів та цирків.
 Одним розчерком пера прем'єр Гройсман позбавив 418 тисяч трударів права виходу на пільгову пенсію! А це майже половина (!) тих хто на неї мав право до цієї "чорної п'ятниці". За підрахунками Конфедерації вільних профспілок України на сьогодні 1 млн. 40 тис. осіб працюють в шкідливих умовах, офіційної статистики немає. Відтепер кожен другий з них - позбавдений права пільгового виходу на пенсію. Якщо попередня редакція Списків уміщалася на 192-ох сторінках, то нова версія усього на 62-ох! За цими 130-тьмя сторінками стоять сотні тисяч сімей та простих громадян! В цей час Кабмін хвалитсья "досягненням", що такими "оптимізаціями" вони скоротять дефіцит Пенсійного фонду аж на 25,9 млн. грн. Цікавим фактом є те, що на сьогоднішній момент немає нових Списків у відкритому доступі, хоча рішення щодо них уже прийнято. Вдумайтесь на секунду, прийняття рішення транслювалося в прямому ефірі, під прицілами десятків телекамер, а рішення на сайті Кабінету Міністрів відсутній до цих пір! Ще одним жахливим фактом є те, що при підготовці цих драконівських скорочень ні Уряд, ні Міністерство соціальної політики України не провили ні атестації робочих місць,ні консультацій з профспілками, ні з трудовими колективами. В умовах абсолютної відсутності соціального діалогу та ігноруванням владою профспілок, незважаючи на протести трудових колективів, десятки звернень  до Мінсоцполітики, Кабінету Міністрів України, великої акції Конфедерації вільних профспілок України, 28 квітня 2016 року, коли на вулиці вийшли тисячі залізничників, медиків, освітян з рядом вимог і однією з головних було саме не переглядати Список №1 та №2. У зв'язку з цим Конфедерація вільних профспілок України не бачить іншого виходу окрім того щоб розпочати судовий процес проти Уряду. І ми готові пройти цей шлях аж до Європейського суду і немає жодних сумнівів, що ми виграємо. Зважаючи на всю серйозність ситуації Конфедерація підняла дане питання на міжнародний рівень, про ситуацію зі Списками №1 та №2 знають в Міжнародній конфедерації праці а також в "IndustriALL".

До речі, Конфедерація вільних профспілок незважаючи на всю критичність ситуації має і позитивні результати в цьому напрямі: нам вдалося в процесі підготовки нової редакції Списків №1 та №2 таки відстояти ряд пунктів стосовно працівників медичної галузі, які не втратили своїх позицій у Списках !

Ми закликаємо всіх громадян України, працівників усіх галузей та спеціальностей приєднатися до нашої спільної боротьби! Це стосується кожного! У цих «Списках» професій, що випали може не бути Вашої професії, але точно є професії Ваших матерів, братів, сестер, Ваших дітей!

Тільки разом – переможем!


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.