Абонплата за електрику – це чутки
20 квітня 2016, 17:29
«Абонентська плата», або плата за клієнтське обслуговування, передбачена новим законопроектом «Про житлово-комунальні послуги» № 1581-д, який готується до другого читання.
Плата за клієнтське обслуговування – додатковий платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами в разі укладання договорів про надання комунальної послуги виконавцем такої послуги з кожним зі співвласників багатоквартирного будинку.
Плата за клієнтське обслуговування включає витрати, пов’язані зі збутом комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами у житлових будинках, зокрема:
1. витрати на проведення робіт з періодичної повірки, обслуговування і ремонту вузлів обліку, що є власністю фізичних осіб, у тому числі їх розпломбування, опломбування, демонтаж, транспортування та монтаж після повірки;
2. основну і додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування праці персоналу, що безпосередньо зайнятий збутом послуг та обслуговуванням споживачів;
3. амортизацію необоротних активів, приміщень та програмних засобів;
4. витрати на утримання основних засобів, інших необоротних матеріальних активів;
5. послуги банків та інших установ з прийому та перерахування коштів споживачів;
6. податки, збори та інші передбачені законодавством обов’язкові платежі.
Формування тарифів на послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами здійснюється без урахування витрат, що входять до плати за клієнтське обслуговування.
Разом з тим, думки народних депутатів з цього приводу розходяться, одні пропонують запровадити плату за клієнтське обслуговування, інші залишити існуючий порядок сплати за житлово-комунальні послуги. В якій редакції буде прийнято закон у другому читанні, покаже голосування.
Постачання електроенергії взагалі нема в переліку послуг, на які планується введення плати за клієнтське обслуговування. Розмір цієї плати невідомий, та має розраховуватися Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). При цьому, яка б це сума не була, НКРЕКП має відняти її від діючого тарифу. Тобто, припустімо, вартість 1 Гкал встановлена зараз у 800 грн., цей тариф мають розбити на дві частини: власне сама послуга опалення (орієнтовно 750 грн) та плата за клієнтське обслуговування (50 грн). Споживач при нормальному підході НКРЕКП до цього питання нічого не повинен втратити – це ті ж кошти, просто розбиті на два окремих платежі.
Стосовно прив’язки розміру абонплати до потужностей, то в законопроекті про це не йдеться. До електроенергії це взагалі не має відношення – зараз така інформація поширюється на рівні чуток у ЗМІ. На рівні: один експерт вважає що можливо буде абонплата на електрику.
«Когда Украина перейдет на рыночные тарифы и примет закон «О рынке электроэнергии Украины», для украинцев будет введен еще один тариф: абонплата за то, что ваше жилье присоединено к электросети. Это означает, что вы будете платить за свет даже в том случае, если вы не израсходовали ни киловатта. Абонплата за электроэнергию схожа с тарифом на газ. Этот тариф планируют сделать плавающим, в зависимости от заявленной мощности. Абонплата за электроэнергию будет единой для всех и платить ее тоже будут все. Так говорят эксперты».
Про абонплату за електрику наразі не йдеться – якщо вона буде введена, про це буде вказано в законі «Про ринок електроенергії України». Проте він взагалі не прийнятий.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.