Фейки ЛНР-2. Хто хотів "підірвати" залізничний міст під Краснодоном?
15 квітня 2016, 16:52
Для інформаційного прикриття справжніх мотивів запланованих МДБ диверсійних акцій розгортається компанія, яка має на меті переконати "керівництво" ЛНР у намірах українських спецслужб щодо проведення диверсійних акцій на території "республіки". В період з 28 березня по 5 квітня на офіційному сайті МДБ ЛНР повідомляється про успішні операції по виявл
28 березня, по закінченні апаратної наради "Ради міністрів" ЛНР, на якій Ігор Плотницький дав доручення керівникам силових структур припинити постачання контрабандного палива в "республіку", о 16:58 на офіційному сайті "міністерства державної безпеки ЛНР" з'являється повідомлення про те, що співробітники МДБ ЛНР порушили кримінальну справу за фактом спроби підриву залізничного моста на території окупованого Краснодонського району.
У "міністерстві" повідомили, що слідчо-оперативна група встановила: на залізничному полотні, що проходить по мосту, було розміщено саморобний вибуховий пристрій з детонатором промислового виробництва. Кримінальну справу було порушено за статтями "Приготування до злочину і замах на злочин" і "Диверсія".
До речі, заяву про спробу підриву залізничного мосту поблизу Новоолександрівки Краснодонського району було зареєстровано співробітниками "правоохоронних органів" і МДБ ЛНР ще 9 березня.
Залишається відкритим запитання – чому повідомлення про порушення кримінальної справи з'явилося на сайті "міністерства" не 9 березня, після його реєстрації, а тільки 28-го, після апаратної наради і вказівок Плотницького щодо посилення боротьби з контрабандою ПММ?
На 20-й день після запобігання "резонансному злочину" співробітники МДБ ЛНР вирішили згадати і про "винуватця свята" – учня школи N28 Новоолександрівка Краснодонського району Кулєша Данила Руслановича, "завдяки пильності та грамотним діям якого вдалося запобігти терористичний акт".
29 березня на урочистій шкільній лінійці представник МДБ ЛНР вручив учневі почесну грамоту і годинник з пам'ятною гравіруванням, "за проявлені ініціативу, мужність і сприяння органам державної безпеки".
На цьому запитання до співробітників МДБ ЛНР не закінчуються.
За встановленою Плотницьким традицією, на початку всіх апаратних нарад "Ради міністрів ЛНР" "міністр" МНС С.Івушкін першим доповідає про загальну обстановку і резонансні події, протягом тижня зареєстровані на території самопроголошеної "республіки". Не стало винятком і засідання "Ради міністрів" 11 березня. Звітуючи про оперативну обстановку в "республіці" за період з 04 по 11 березня, Івушкін дивним чином "забув" згадати про "мінування" українською ДРГ залізничної колії поблизу Новоолександрівки. Не згадав про цю резонансну подію і присутній на апаратній нараді "заступник міністра" МДБ ЛНР В.Скорняков.
Варто згадати класика – "А был ли мальчик? А может, мальчика-то и не было?"
Втім, "заступник міністра" нагадав присутнім про те, що в ЛНР і його "міністерстві" досі користуються законами України. Принагідно хотів би нагадати "заступнику міністра" МДБ, що згідно з чинним українським законодавством, заява або повідомлення про злочин мають бути розглянуті не пізніш як за три доби з дня їхнього надходження. Протягом цього строку прокурор, слідчий, орган дізнання чи суддя зобов'язані прийняти рішення про порушення або про відмову в порушенні кримінальної справи (ч. 2 ст. 97 КПК). Якщо питання про порушення кримінальної справи не може бути вирішено на підставі даних, що є в заяві чи повідомленні, провадиться перевірка цих документів у строк не більше 10 днів. (ч. 4 ст. 97 КПК).
Нагадаю, заява про спробу підриву залізничного мосту була зареєстрована співробітниками МДБ ЛНР 9 березня, а повідомлення про порушення кримінальної справи за фактом спроби підриву залізничного мосту з'явилася на сайті МДБ тільки 28 березня.
Примітно, що сам "міністр" МДБ Л.Пасічник, на відміну від своїх колег "силовиків", на апаратних нарадах не присутній. Замість нього МДБ представляє його заступник В.Скорняков. Головний "чекіст" на загал демонструє своє негативне ставлення до глави "республіки" Плотницького, який змушений терпіти це демонстративне приниження.
Таким чином, вже 28 березня, одразу по закінченні апаратної наради "міністром" Пасічником приймається рішення про знищення доказів розкрадання і контрабанди ПММ співробітниками МДБ. Проведення операції планується здійснити силами спецпідрозділу "міністерства", а відповідальність за її наслідки покласти на диверсійну групу ЗСУ чи проукраїнське підпілля.
Для інформаційного прикриття справжніх мотивів запланованих МДБ диверсійних акцій розгортається компанія, яка має на меті переконати "керівництво" ЛНР у намірах українських спецслужб щодо проведення диверсійних акцій на території "республіки". В період з 28 березня по 5 квітня на офіційному сайті МДБ ЛНР повідомляється про успішні операції по виявленню схованок зі зброєю українських диверсійних груп і запобігання диверсійних акцій. Паралельно, "чекісти" звітують про "успішні" операції по боротьбі з контрабандою і розкраданням ПММ, згідно з дорученням Плотницького.
4 квітня, в день підриву на станції "Краснодон" цистерн з ПММ, для посилення ефекту масової присутності на території ЛНР українських диверсантів і партизан на сайті МДБ ЛНР публікується інформація, що за три місяці 2016 року спецслужбами ЛНР встановлено, доведено і припинено розвідувальну діяльність 21 агента і довіреної особи спецслужб України.
Підсумовуючи, можна констатувати, що в період з 28 березня по 4 квітня співробітниками МДБ ЛНР проведений весь обсяг оперативних заходів щодо інформаційного і силового супроводу операції по знищенню доказів розкрадання і контрабанди ПММ співробітниками "міністерства".
Далі буде...
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.