Три чинники, які спонукали очільника МГБ ЛНР Пасічника до заколоту проти Плотниц

24 октября 2015, 09:00
Владелец страницы
0
42

Росіяни у цьому конфлікті місцевих бандитів зайняли очікувальну позицію,бо їм вигідно наявність двох центрів протистояння. У Плотницького, як у легітимного (по відношенню до заколотників) лідера, є п

Три чинники, які спонукали очільника МГБ ЛНР Пасічника до заколоту проти Плотницького.

На тимчасово окупованих територіях Луганщини триває жорстке протистояння т.зв. старої номенклатури та економічно-військової еліти «нової формації».

17 жовтня бойовики затримали «міністра палива, енергетики та вугільної промисловості ЛНР» Дмитра Ляміна за перевищення посадових повноважень. Ляміна затримали «у рамках кримінальної справи, порушеної за фактом вчинення посадовими особами дій, що виходять за межі наданих законом «ЛНР» прав і повноважень, які спричинили істотне порушення прав і законних інтересів суспільства і держави» – злочину, передбаченого ч .3 ст.354 КК «ЛНР».

За даними «Міністерства держаної безпеки ЛНР», перебуваючи у злочинній змові з «правою рукою» відомого українського кримінального авторитета Юри Єнакіївського І.Аврамовим, «міністр неухильно виконував розпорядження кримінальних авторитетів по контрабанді вугілля і передачі під контроль криміналітету стратегічно важливих для республіки підприємств паливно-енергетичної сфери, – повідомили в МГБ.

Що ж спонукало очільника МГБ ЛНР Пасічника, до речі, колишнього офіцера СБУ,що отримав з рук Президента Ющенка нагороду «За вiйськову службу в Українi» -до відкритого виступу проти Плотницького?

Три важливих чинники вплинули на рішення лнрівського силовика.

Перший.

Лідери бойовиків були змушені визнати і підтвердити факт проведення проукраїнським підпіллям на території самопроголошеної ЛНР низки успішних диверсійних актів, а саме: підрив залізничних колій та напади на російських військовослужбовців з метою заволодіння зброєю.
Найсерйозніший випадок – це нещодавня загибель в районі окупованого Луганська російського куратора на псевдо «Слон».За інформацією аналітичного відділу ГІ " Права Справа" на територію т.зв. "ЛНР" російський куратор, разом з групою "інструкторів", прибув на початку жовтня. Аналіз оперативної ситуації на території тимчасово окуваних районів Луганщини дозволяв припустити,що основним завданням групи "Слона" була фізична ліквідація лідерів місцевих бойовиків та російських найманців,під виглядом проведення спецоперацій силами місцевого МГБ ЛНР.

На початку жовтня,в "сводках ЛНР" повідомляється про снайперські дуелі, але показовим моментом є те,що обстріл позицій та місць розташування бойовиків ведеться з території,яка контролюється т.зв.
"ополченням".Бойовики підтвердили факт загибелі російського куратора. "7 жовтня 2015, загинув легенда 45 полку, інструктор військового навчального підрозділу ДНР "Хогвартс" - Євген з позивним "Слон".

45 полк, про який згадується в повідомленні бойовиків-це 45-й окремий гвардійський ордена Кутузова ордена Олександра Невського полк спеціального призначення - військова частина Повітряно-десантних військ Збройних Сил Російської Федерації

Сам факт загибелі «Слона» і наявність у українськоїсторони(аналітичний відділ ГІ « Права Справа») інформації про місце перебування та подробиці інциденту, викликало незадоволення і численні запитання у російських кураторів. За інформацією з місця подій в структурах МГБ ЛНР почалися перевірки особового складу на момент співпраці з українськими спеціальними службами і проукраїнським підпіллям.

Другий.

Відкрилася корупційна схема, в якій виявилися замішані,як міністри самопроголошеної республіки на чолі з п.Ципкаловим, так і керівники силових структур «ЛНР».Так, за дорученням Плотницького «Радмін ЛНР» до 20 жовтня мав забезпечити необхідні заходи щодо закупівлі продуктів харчування, т.зв. «борщовий набір» ( картопля, цибуля, морква, капуста) на території РФ. Виконання доручення було покладено на «Міністерство сільського господарства» (керівник Сороковенко). Куратором з боку «Радміна» був заступник «голови Радміну» Олександр Кравцов, людина очільника МГБ ЛНР Пасічника.

На засіданні «уряду» «міністр сільського господарства ЛНР» Сороковенко прозвітував про укладені договори на постачання картоплі. Згідно цих договорів, планувалося закупити приблизно 400 тонн картоплі та 250 тонн луку. Ціна закупівлі - 15 рублів за 1 кг. Транспортні витрати -приблизно 3 рублі на 1 кг. Тобто, разом 18 рублів. На засіданні «уряду» Кравцов прозвітував про попередні домовленності і перемовини з російською стороною щодо закупівлі «борщового набору» та ціноутворення. З російської сторони в якості контрагента виступає оптовий ринок «Алмаз».

Запропоновані Кравцовим ціни на продукти, які входять в «борщовий набір», наступні: цибуля – 13 р, картопля - 15 р, морква – 16 р, капуста – 14 р. Основний акцент Кравцовим у лобіюванні питання закупівлі робився на тому, що питання узгоджено з Ципкаловим (головою «Ради міністрів»), а запропоновані ціни - це т.зв.ціни безпосередньо від виробника (з поля).Проведений аналіз цін в Ростовській області дозволив зробити висновки, що оптова ціна на продукти була завищена у два з половиною- три рази. Ціна на картоплю від виробника (з поля) в Ростовській області коливається від 4.5 р за кілограм до 6 р. На закупівлю тільки картоплі Кравцов вимагав виділити 7 млн 200 тис "бюджетних" рублів (400 тонн картоплі по 18 р за кілограм з урахуванням транспотних витрат). Таким чином, «заробіток» Кравцова і його шефа Ципкалова, за якими тінь,ні,не батька Гамлета, а « борця з корупцією» п. Пасічника, тільки на закупівлі картоплі складає від 3.5 млн до 4 млн російських рублів. Це тільки по одній позиції.

Третій.

Очільнику МГБ ЛНР Пасічнику стає відомо,що Плотницький знає про "комерційні" зв’язки Пасічника з сумнозвісним Юрієм Юрійовичем, куратором потоків контрабанди на українській стороні.Зв"язки ці носять суто діловий,"фінансовий", характер, але саме "фінансова" сторона питання на думку Пасічника,не задовільняє Плотницького,який підозрює,що частина грошей від оборудок з вугіллям та паливно-мастильними матеріалами не доходить до нього. Нагадаю, що за часів України Пасічник відповідав саме за напрямок боротьби з контрабандою у СБУ.

Сукупність цих факторів змусила Пасічника піти ва-банк.

До речі, повідомлення «експертів» про арешт Родіона Мирошника і закриття супермаркетів мережі «Народний», якою фактично керує Плотницький через свою дружину ,не відповідають дійсності.

Росіяни у цьому конфлікті місцевих бандитів зайняли очікувальну позицію,бо їм вигідно наявність двох центрів протистояння. 


У Плотницького, як у легітимного (по відношенню до заколотників) лідера, є підтримка Росії,що він і продемонстрував під час свого виступу в Луганську 23 жовтня.


Заколот терпить фіаско. Росіяни дали можливість заколотникам проявитися щоби потім, одним ударом,зачистити поле і зробити жорстку вертикаль силового і фінансового підпорядкування.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.