ВИСОКИЙ ГІСТЬ З МОСКВИ ПІДШТОВХНУВ ЛУГАНСЬКИХ БОЙОВИКІВ НА БЕЗПРЕЦЕДЕНТНІ КРОКИ

1 октября 2015, 07:31
Владелец страницы
2
73

Росіян виводять на зону зіткнення, щоб запобігти можливим випадкам несанкціонованих обстрілів з боку бойовиків. Луганщина стала для Москви полігоном для тестування певних форматів політичних домовленостей щодо режиму припинення вогню.

29 вересня в Мінську сторони домовилися про відвід озброєння на Донбасі калібром менше 100 мм. Очікується, що це буде відбуватися в два етапи. Перший етап відводу озброєнь почнеться через два дні після повного припинення вогню, а завершиться через 15 днів. Другий етап повинен буде пройти за 24 дні. Перший етап відводу озброєння почнеться з Луганської області. 

Відзначу, що початок відводу озброєнь саме з Луганщини – не випадковість. 19 серпня на Луганщину, за інформацією аналітичного відділу ГІ «Права Справа», завітав  високий московський гість. Ранг гостя підкреслювався наявністю 15 автомобілів супроводу, серед яких був мікроавтобус  та поліцейські автівки. Під час руху кортежу  було заблоковано всі шляхи проїзду. 

22 вересня представник «ЛНР» Владислав Дейнего зробив заяву про те, що представники бойовиків підготували «план-графік» виконання кожного пункту політичної частини мінських угод. Дейнего зазначив, що план підготовлений «виходячи з чинного законодавства України та регламенту Верховної ради України, а також норм ОБСЄ». З урахуванням цих норм, «республіки» «прорахували дату проведення місцевих виборів в Донбасі» - 21 лютого 2016 року.

 Виникнення цього плану пояснується дуже просто – кремлівські куратори приїхали до луганських бойовиків і дали вказівку продемонструвати Україні, що Москва готова до діалогу. На Луганщині росіяни вже зачистили всіх неконтрольованих  польових командирів бойовиків, тому,як третя сторона конфлікту, вони можуть  гарантувати дотримання Мінських домовленостей. На окупованій частині Донеччини  процес т.зв. «утилізації» ще  триває, тому Луганщина і буде першим пробним етапом відводу озброєнь.

 Цим також пояснуюється активність росіян в Луганську, про яку я повідомляв раніше. Нагадаю, за інформацією аналітичного відділу ГІ «Права Справа», на тимчасово окупованій території Луганської області зафіксована активність підрозділів регулярних частин ЗС РФ, що не пов'язана з проведенням планової ротації. 

Зокрема, така активність та скупчення техніки і живої сили окупантів спостерігається в Луганську на території трикотажної фабрики «Лутрі». На території фабрики розташовані склади з гуманітарною допомогою і відкрито цех по ремонту стрілецької зброї. Така ж активність зафіксована неподалік від м. Щастя, в районі с.Веселеньке, в безпосередній близькості до лінії зіткнення. Замість підрозділів т.зв. «Народної міліці ЛНР» там розміщені російські військовослужбовці.

Станом на сьогодні зафіксована активізація руху живої сили та техніки росіян на базі  «Транспеле». Росіян виводять на зону зіткнення, щоб запобігти можливим випадкам несанкціонованих обстрілів  з боку бойовиків.

 Луганщина стала для Москви полігоном для тестування певних форматів політичних домовленостей щодо режиму припинення вогню.

Д.Снєгирьов

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.