Розстріл групи Ендрю. Як луганський губернатор "дотримує слова"

29 сентября 2015, 20:01
Владелец страницы
0
127

"Ми докапаємося до істини, дав слово". Про те,як Ви,п.Тука, даєте слово і дотримуєтеся його,я вже продемонстрував на прикладах.Хотів лише спитати- як бути з Вашими заявами:" Я знаю, хто організатор..є АБСОЛЮТНЕ переконання, що до цього злочину НІЯКІ диверсійно-розвідувальні групи сепаратистів не мають відношення."

Отже, по фактах,викладених паном губернатором. Про знищення мобільної групи. 

2 вересня 2015 року п.Тука написав на своїй сторінці у Фейсбуці: 

- Зараз я не чиновник. Зараз я - волонтер! Зараз я - простий мужик. Розстріляна зведена мобільна група. Загинули двоє хлопців і четверо поранених. Один із загиблих - мій особистий друг! Чесний хлопець, патріот і справжній Герой! А сьогодні вранці Андрюху вбили ... Я здогадуюся, чиїх рук це справа ... Знай, відтепер ти не просто барига. 
  
Ти - мій особистий ворог!, - написав він.
  
В ефірі Телеканалу новин "24" голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука повідомляє подробиці обстрілу мобільної групи на Луганщині. 

За його словами, мобільна група працювала більше місяця в районі Щастя, проводила дослідження і виявила певні заблоковані канали контрабанди. На адресу групи неодноразово лунали погрози.
  
На питання ведучої, чи знайдені нападники,Тука відповів: 

-Фізичних нападників не знайшли, це другорядна справа. Я знаю, хто організатор, він мене чує, я не буду називати його прізвище в ефірі. Але хай він знає, я є і я його знищу. Люди, які займаються організацією контрабандних каналів, вчинили вбивство. І це працівники з мирної території України. Це загально відомі прізвища,— сказав Тука. 

http://24tv.ua/news/showNews.do… 

3 вересня 2015 року в ефірі телеканалу «112 Україна» голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука робить ще одну заяву,що мобільна група під Щастям була знищена українським підрозділом.Тука розповідає, що розстріляна мобільна група розслідувала зв’язки з контрабандою одного з українських підрозділів, що працює на лінії розмежування в районі Щастя, і зібрала вже чимало інформації. Неодноразово командир цього підрозділу погрожував групі. 

https://www.youtube.com/watch?v=UJtuWg3tjig 

-Перший раз обстріляли групу 4 дні тому, але тоді це сприйняли як загрозу, а не намір знищити зведену групу. 

Тука також розповів, що 3 вересня, вранці, боєць з позивним «Тайфун» спробував провести деякі дослідження за однією з версій про розстріл групи. «На жаль, він також був знищений сьогодні», — повідомив голова ВЦА . 

Тука робить наголос, що подробиць він не знає, але йому відомо, що «Тайфун» вранці на світанку взяв човен, він повинен був відправитися зі супутником, але виявилося, що близько Щастя боєць виявився один. 

Версію Туки миттєво,не перевіряючи, підхоплюють ЗМІ."Бійця з позивним Тайфун спіткала загадкова смерть", "Вбито військового, який поїхав розбиратися у справі розстрілу мобільної групи по боротьбі з контрабандою",«Дев'яносто друга народна республіка».
  
Цитую один з цих "сайтів" щоби ви самі змогли зрозуміти загальні настрої:"Але ми не видамо військової таємниці, якщо скажемо, що загиблий - ротний восьмидесятої бригади ЗСУ Тайфун , який поїхав у Щастя розібратися зі знищенням мобільної групи по боротьбі з контрабандою 2 вересня (2 загиблих, 6 поранених, мінімум один з них - підполковник СБУ - досі на межі смерті). Величезна кількість шанованих волонтерів та активістів на чолі з луганським губернатором Георгієм Тукою прямо кажуть, що мобільну групу 2-го вересня і Тайфуна третього вересня знищили контрабандисти з 92-ої бригади ЗСУ". 

Практично єдиною публічною людиною,яка встає на захист 92-ї бригади є Дмитро Булатов, колишній міністр. За словами Булатова, "Тайфун" йшов у складі групи з 6 чоловік вздовж річки. Військові вийшли обстежити місцевість на предмет виявлення диверсійно-розвідувальних груп ворога, так як вранці спрацювали дві "розтяжки".
  
Близько 14:30, під час руху групи вздовж річки, Володимир зачепив розтяжку. Почувши характерне різке клацання запалу(спрацьовує через 3-4 секунди)він миттєво зорієнтувався і крикнув: "Граната!". Кинувся у зворотний бік, відштовхнув старшого лейтенанта, що йшов позаду і прикрив його своїм тілом. 

-Чекайте,-скажете ви,-а де ж човен? І яка така група з шісти чоловік,якщо п.Тука розповідає,що він був один? 

Мені теж цікаво спитати у "шанованого волонтера" п.Туки щодо подробиць загибелі капітана ЗСУ з позивним "Тайфун". 

Але "шанованого волонтера" вже понесло. Не відволікаючись на такі дрібниці, як відверта брехня щодо подробиць загибелі "Тайфуна", Тука встигає спростувати заяву радника СБУ Юрія Тандіта, який повідомив про те , що мобільна група була знищена в результаті бою з диверсійно-розвідувальною групою бойовиків. 

«Був у мене зв’язок і з представниками СБУ, і з представниками ДФС, і з представниками контррозвідки, і з представниками інших спецпідрозділів. Пан Тандіт, м’яко кажучи, помиляється, ніякого бою не було. Було елементарне знищення мобільної групи. Ніякої ДРГ в той час на території, підконтрольній Україні, не було. Я вже отримав цю інформацію з двох джерел, у тому числі з протилежного боку», — "авторитетно" заявив "губернатор". 

3 вересня в інтерв'ю "5 каналу" Тука повідомив, що у нього є АБСОЛЮТНЕ переконання, що до цього злочину НІЯКІ диверсійно-розвідувальні групи сепаратистів не мають відношення. 

"На моє переконання, це зробив хтось із наших. Або військовий підрозділ, або підготовлені структури саме з підрозділів, які в цьому секторі контролюють лінію перетину кордону. Мова йде про 92-у бригаду", - сказав Тука. 

https://www.youtube.com/watch?v=ZwC42AQbvaQ 

4 вересня в ефірі телеканалу "112 Україна" Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос спростовує причетність командування 92-ї бригади до розстрілу мобільної групи під Щастям.
"Зареєстровано військовою прокуратурою факт, який мав місце. Є зареєстроване провадження в прокуратурі Луганської області...

Говорити зараз або стверджувати, я це офіційно кажу, про те, що до цих ситуацій має відношення командування або представники 92-ї бригади, немає ніяких підстав", - заявив Матіос. 

http://ua.112.ua/…/matios-sprostovuie-prychetnist-komanduva… 

4 вересня п.Тука різко міняє тональність заяв і повідомляє,що як чиновник, який має доступ до деталей слідства, він " зобов'язаний попередити всі медіа, що, відтепер, я припиняю давати які-небудь коментарі щодо цих двох подій." 

До речі,п.Тука прекрасно розуміє,який резонанс викликали його заяви. 

"По-перше, я очікував, такого резонансу.По-друге, свої заяви я робив як звичайний пересічний громадянин. Я змушений погодитися з тим. що часом, я втрачаю грань між першим і другим." 

http://dn.depo.ua/…/tuka-zayaviv-shcho-pripinyae-komentuvat… 

п.Тука,по-перше і по-друге. Ви б мали залишатися людиною,
звичайно, якщо б хоча б умовно нею були, яка відповідає і головне-несе відповідальність за свої слова,а не втрачає грань.. 

Але це лірика. Йдемо далі. 

Медіа звичайно вірять "слову " українського чиновника Туки про те, що він припиняє давати будь-які коментарі ,але, 9 вересня 2015 року в інтерв'ю ZN.UA просять голову Луганської військово-цивільної адміністрації знову прокоментувати тему розстрілу мобільної групи.
  
Відповідаючи на запитання журналістки І.Ведерникової чи залишаються його слова в силі щодо причетності до розстрілу мобільної групи бійців 92-ї бригади п.Тука,який вже знайомий з думкою Головного військового прокурора,і який сам попередив ЗМІ про те,що він припиняє коментувати ці події,відповідає чітко-Так.
  
Журналістка, розуміючи,що перед нею сидить "людина слова" уточнює: 

- Спростовуючи заяви бійця 92-ї бригади будете коментувати? 

- У 92-й бригаді тисячі військовослужбовців, і я не говорив, що всі вони - злочинці. Тобто я розрізняю бригаду і 30-50 чол.,які займаються контрабандою і тепер уже пішли на вбивство.
  
http://zn.ua/…/georgiy-tuka-rassledovanie-rasstrela-mobilno… 

Нагадаю, 4 вересня п.Тука повідомляє про те, що триває слідство,тому відмовляється давати будь які коментарі і власну оцінку ситуації,але вже 9 вересня порушує своє ж слово.Я не буду давати оцінку діям чиновника. 

Це справа юристів.Я сподіваюся,що у нас правова держава і всі рівні перед законом,незважаючи на те знайом ти особисто з Президентом, чи ні. 

10 вересня в ефірі "5 каналу" в програмі "Погляд" Тука знову різко міняє свої погляди і заявляє, що є ознаки того, що мобільна група з боротьби із контрабандою була розстріляна російською диверсійно-розвідувальною групою. 

http://www.5.ua/…/Tuka-prypuskaie-rosiiskyi-slid-u-vbyvstvi… 

Трохи пізніше Георгій Тука озвучив ще одну версію по нападу на автомобіль мобільної групи по боротьбі з контрабандою в Луганській області. За його словами, група могла група стала жертвою «здачі випускного іспиту» диверсійної школи бойовиків. Давати будь-яку одному інформацію губернатор відмовився, посилаючись на слідчу таємницю.
  
«Я дав слово правоохоронцям утримуватися від коментарів - йде слідство. Призначені експертизи. Працює слідча група, якій я довіряю. На цей момент єдине, що я можу повідомити - виявлені свідчення присутності ДРГ в місці скоєння злочину. 

За однією з версій, група стала жертвою «здачі випускного іспиту» диверсійної школи ворога. Я вірю в те, що ми докопаємося до істини » 

"Ми докапаємося до істини, дав слово". Про те,як Ви,п.Тука, даєте слово і дотримуєтеся його,я вже продемонстрував на прикладах.

Хотів лише спитати- як бути з Вашими заявами:" Я знаю, хто організатор..є АБСОЛЮТНЕ переконання, що до цього злочину НІЯКІ диверсійно-розвідувальні групи сепаратистів не мають відношення." 

Я не буду коментувати Вашу заяву про можливу відставку і потім давати Ваше ж спростування цієї заяви. Для чого? Щоби зайвий раз переконати читачів,що Ви,за Вашим власним висловлюванням,
пусте базікало? 

п.Тука,я ще раз повторюю, персонально мені Ваші вибачення не потрібні.Чи потрібні Ваші вибачення Николюку та воякам 92-ї? Вони,як і я, не поважають пустих базікало,хто б він не був-волонтером чи головою ВЦА.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.