Священик-сепаратист з голодуючих Ровеньків літає на відпочинок до Криму на літак

15 августа 2015, 13:43
0
105

І на останок. Я хотів би порадити росіянам,які перераховують свої кошти о. Олександру на закупівлю ліків для мешканців м. Ровеньки,спитати у останнього щодо джерел фінансування його вояжів з родиною н

Ровеньківський протоієрей УПЦ МП Олександр Авдюгін повернувся з вояжу Кримом, як він пише в своєму блозі на ЖЖ, «по маршруту: Сімеїз - Алупка - Місхор - Ай-Петрі - Форос - Балаклава – Сімеїз». До Ростова-на-Дону з Сімферополя він летів літаком «Донавіа» і брав з собою родину – дружину, дочку та онуку. Квитки економ-класу у цього перевізника коштують від 6 до 9 тисяч рублів, а бізнес-класу – 22-27 тисяч. 

Якщо порахувати, то на політ ,в один бік, він витратив не менше 25 тисяч рублів. Це не враховуючи проживання, харчування та вояжів по окупованому Криму, ціни в якому серйозно зросли у порівнянні з минулими роками.

Непогано живе протоієрей у Ровеньках, де минулого року його паства потерпала від нестачі продовольства та ліків, та і зараз ситуація не змінилася на кращу.

Нещодавно він писав про ситуацію в Ровеньках наступним чином:

«На кожній сповіді, розмові і бесіді від них (особливо від пенсіонерів і хворобливих) ми чули нарікання на відсутність ліків. І не дивно, до початку жовтня (2014 року) практично зникли з аптек найнеобхідніші медичні препарати, ті ж які залишилися на полицях, продавалися за астрономічними цінами, це при тому, що пенсії та соціальні допомоги не виплачувалися з весни».

Священик-сепаратист з голодуючих Ровеньків літає на відпочинок  до Криму на літаку

Далі він розповідає про зустріч із зубожілою старенькою: «...В центрі міста я зустрів заплакану стареньку. На питання, що сталося, бабуся відповіла, що в аптеці є «Берліприл» (таблетки від тиску), але якщо вона його купить, то на хліб їй грошей не залишиться». 

Кошти на ліки для ровенчан Авдюгін збирав по соцмережах: «Друзів у мене в соціальних мережах предостатньо, якщо вважати укупі ЖЖ, Фейсбук і Контакти, то більше 10 тисяч, більша частина яких – православні». Вони надіслали пожертвувань на суму близько мільйона рублів, з яких «медикаменти закуплені і роздані на суму 780 тисяч і 120 тисяч рублів пішло на транспортні витрати».
Цікаво було прочитати розповідь о. Олександра про його подорож через кордон. За його словами, повернення викликало у нього «емоції, для священика ніяк неналежні». 

«Субота 8 серпня. Літак «Донавіа» прибув до Ростова-на-Дону з Сімферополя о 16.30. Всього 70 хвилин польоту із знемагаючого від спеки континентального Криму - і я з сімейством в розпеченій сонцем столиці донського краю. До російській митниці під'їхали о 19.30. Черга не дуже велика, 32 машини, ми 33-ті. На територію МАПП в'їхали лише через чотири години, тобто за годину - 8 транспортних засобів лише проходить. ЛНР-івських погранців (вже митників) пройшли за десять хвилин і в'їхали на територію республіки. Зліва по курсу колона легкових і вантажних машин. Нарахував тільки легковиків близько двох сотень. Їм належить тут ночувати, пересуваючись до кордону по 15-20 метрів на годину. До обіду наступного дня вони, дасть Бог, в'їдуть у країну, яку люблять, на яку сподіваються, про яку всі розмови. 

Доба очікування, під палючим сонцем, з дітьми та літніми людьми. Тут немає води, немає туалетів і немає доброго слова. Тут те, що людською мовою не характеризується, тому й просяться на язик слова непотрібні, а в думках все одно: «Господи, чому? Кому це треба?», - пише священик-сепаратист.

Нагадаю, в 2013 році я звернувся із заявою в Генпрокуратуру України з вимогою притягнути настоятеля храму-каплиці святих богоотців Іоакима і Анни, редактора єпархіальної газети «Православ'я Луганщини» Олександра Авдюгіна до кримінальної відповідальності за розпалювання міжрелігійної ворожнечі. 

Приводом для цього стала заява О.Авдюгіна, яку він зробив напередодні візиту Патріарха Філарета в Луганськ. Тоді,в інтерв’ю сайту «Полеміка» О. Авдюгін закликав керівництво Луганської області відмовитися від запланових зустрічей з Патріархом Філаретом , бо на його думку це могло образити почуття вірних УПЦ (МП). 

«Люди, які нагороджені нашими церковними орденами, яких ми поважаємо, не повинні зустрічатися з главою церкви, якої не існує, з церковним клятвопорушником з усіма витікаючими звідси наслідками. Тим самим вони образять почуття віруючих»,- заявив тоді протоієрей Авдюгін.

На зауваження журналіста про те, що церква відділена від держави і подібні заяви та заклики є фактом прямого втручання у роботу державних установ, редактор єпархіальної газети «Православ'я Луганщини» Олександр Авдюгін відповів наступне: 

«Вони можуть зустрічатися хоч з католиками, хоч з буддистами, хоч з мусульманами, але не з людиною, яка знищує православ'я» 

Московські попи не стали тоді чекати на офіційну реакцію правоохоронних органів і вирішили, що краще позбутися одіозного служителя культу,усунувши його з посади прес-секретаря Луганської єпархії УПЦ (МП), ніж коментувати його дурнуваті заяви. 

До речі, дуже показовою є реакція самих росіян до новоутворень на українському організмі у вигляді самопроголошених квазі утворень.. В коментаріях вони питають отця Авдюгіна: «Я не зрозуміла, звідки і куди їхав шофер, щоб вас зустріти? Навіщо він перетинав російсько-український кордон в бік України?». «Так це і є реальна теперішня Росія, а не мрії про неї з Ровеньок», - ламає шаблон політично-релігійному діячеві «ЛНР» ще один коментатор. 

І на останок. Я хотів би порадити росіянам,які перераховують свої кошти о. Олександру на закупівлю ліків для мешканців м. Ровеньки,спитати у останнього щодо джерел фінансування його вояжів з родиною на курорти Криму.


Дмитро Снєгирьов

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.