Проведення угорськими спеціальними службами "операцій по захисту угорських громадян" свідчать про те, що територіальні претензії Угорщини до України можуть вилитися у події, подібні донбаським.
Аналітичний відділ Громадської ініціативи "Права справа" ще у травні місяці повідомив про факти перебування і участі у збройному конфлікті на сході України громадян Угорщини. В повідомленні йшлося про те, що останнім часом на Закарпатті,у зв’язку з проведенням АТО на Сході України, за підтримки угорських спеціальних служб, активізувалися політичні сили, які сповідують ідею відокремлення краю від України. За підтримки угорської партії "Йоббік", у складі так званої армії "ДНР", створено добровольчий батальйон "Легіон святого Іштвана", який зараз воює на Сході України.
Поява цієї інформації спричинила розголос, і після низки публікацій в українських ЗМІ угорські спецслужби змушені були визнати факт своєї присутності на теренах України. В червні місяці угорський парламент заслухав три доповіді про роботу угорських спеціальних служб та їх масштабну реорганізацію.
Керівник канцелярії прем'єр-міністра Угорщини і куратор спецслужби "Інформаційне бюро" Янош Лазар виступаючи в парламенті підтвердив факт присутність в Україні агентів спеціальних служб країни через українсько-російський конфлікт.
"Угорщина межує з країною, яка бере участь у збройному конфлікті. У зв'язку з цим угорські агенти активно працювали в Україні, для гарантії того, що політичні лідери можуть просувати інтереси Угорщини", - відзначив він.
У своїй доповіді Лазар, зробив акцент на тому, що Угорщина вперше за 25 років відкрито проводить такого роду діяльність "в повній опозиції до побажань українського уряду".
На сайті The Budapest Beacon в статті під назвою "Hungary to upgrade its espionage capabilities" ("Угорщина апгрейдить свої шпигунські можливості")
Янош Лазар, квазі-директор " Інформаційного бюро" Угорщини назвав російсько-український конфлікт як основний приклад радикальних змін в безпеці в регіоні за минулий рік. За словами Лазара "Угорщина межує з країною, яка втягнута у збройний конфлікт. Уряд та "Інформаційне бюро" переконані, що майбутнє угорців, які живуть в Закарпатті (на південному заході України) буде серйозною проблемою в найближчі десятиліття, і що спеціальні служби здійснюють операції по захисту угорських громадян Карпатському басейні".
Проведення угорськими спеціальними службами "операцій по захисту угорських громадян" свідчать про те, що територіальні претензії Угорщини до України можуть вилитися у події, подібні донбаським.
Ситуація штучно загострюється, створюються передумови для появи на політичній арені т.зв. "Карпатського бассейну". Найбільше в цій ситуації непокоїть навіть не діяльність політичних партій на взірець тих, про які йдеться у тій же травневій публікації, , а ситуація з так званим подвійним громадянством та набуття угорськими бойовиками "бойового досвіду" на Сході України.
Що протиставляє цій діяльності Україна та її спеціальні служби? Чи протидіє СБУ зовнішнім викликам, чи, може, головне для них питання в цьому регіоні – це боротьба за контроль над контрабандними потоками?
Д.Снєгирьов
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.