Хто компенсує 200 тисяч гривень «недостачі» на будівництві хірургічного корпусу

21 сентября 2014, 20:09
Владелец страницы
0
20

Хто компенсує 200 тисяч гривень «недостачі» на будівництві хірургічного корпусу Пироговки у Вінниці?

Контролюючі органи «трусили» підприємство підприємство ТОВ «Вінницябуд» п'ять місяців. А кінці липня за результатами перевірки було порушено кримінальне провадження. Втім, вже за місяць, у вересні, справу закрили. І тепер за «розтрату» (якщо вона була - Авт.) понад 200 тисяч гривень бюджетних коштів повинні відповідати зовсім інші люди, бо роботи на будівництві хірургічного корпусу лікарні ім. М. Пирогова виконані у повному обсязі і прийняті відповідно до договору та всіма наданими фінансовими звітами. Так хто ж тоді «профукав» майже чверть мільйона гривень і коли він їх компенсує до бюджету?

Перевіряльники - вперед!

Розпочалося все із планової перевірки фінінспекції. Контролери перевіряли витрачання у 2013 році бюджетних коштів на будівництво хірургічного корпусу обласної лікарні ім. М. Пирогова. Генпідрядником будівництва, як відомо, було ТОВ «Вінницябуд». Перевірка тривала майже чотири місяці, матеріали контролери передали у вінницьке Міндоходів. 

За документами виходило, що ТОВ «Вінницябуд» і субпідрядники, яких наймали для проведення будівельних робіт, завищували ціни і на будівельні матеріали, і на самі роботи. Надміру витрачених бюджетних грошей нарахували понад 208 тисяч гривень. Слідчі Міндоходів розпочали кримінальне провадження і одразу ж переказали матеріали справи до УМВС.

«Абсурд ситуації у тому, що коштів «на руки» нам ніхто не дає. Всі розрахунки веде і затверджує Управління капітального будівництва Вінницької облдержадміністрації. Воно отримує бюджетне фінансування на будівництво і чиновники несуть відповідальність за їх витрачання. Тобто, Управління формує та затверджує всі витрати. І якби чиновників щось не влаштовувало, або вони б запідозрили, наприклад, завищення цін - вони б не підписували акти і не приймали ці роботи. Оплата здійснювалася тільки після того як їх представники перевіряли обсяг, якість і всі розцінки на ті чи інші роботи. Управління мало повне право оскаржити в суді наші рахунки, але не зробила цього», - обурюється гендиректор «Вінницябуд» Володимир Гігінієшвілі.

Старшому слідчому УМВС у Вінницькій області підполковнику міліції Олександру Супруну знадобився місяць, щоб винести свій вердикт - кримінальне провадження, розпочате за ч. 4 ст. 191 («Розтрата бюджетних коштів»), закрити за відсутністю в діях посадових осіб «Вінницябуд» складу злочину.

Де ж гроші, Зін?

Однак, факт залишається фактом - якщо генпідрядник не винен, тоді хто ж буде компенсувати «дірку» у бюджеті, яку виявила фінінспекція?

Голова Вінницької облдержадміністрації Анатолій Олійник прокоментував Укрінформу, що в курсі цієї справи. Очільник області вважає - кошти мають відшкодовувати ті, хто халатно поставився до своїх посадових обов'язків. І, звичайно, по завершенні прецеденту, будуть зроблені кадрові висновки.

Однак, чиновники не хочуть змириться із очевидним і оскаржують свою правоту в суді. Фінінспекція подала позов до Вінницького окружного адміністративного суду з претензіями до Управління капбудівництва і намагається витребувати всю суму з ... «Вінницябуд».

«Ну це вже, вибачте, ні в які ворота, - обурюється юрист підприємства Любов Романченко. - Фінінспекція порушила законодавчо встановлені терміни проведення перевірки - 30 днів і її працівники сиділи у нас 4 місяці. У липні перевіряльники знайшли зауважень на 800 тисяч гривень, але коли провели ревізію підконтрольної установи - Управління капбудівництва - «приписали» вже трохи більше 200 тисяч гривень. Претензії до «Вінницябуд» - 27 тисяч гривень, хоча всі підтверджуючі документи ми надали, але перевіряльники їх «в упор» не хотіли бачити! Розпочалося кримінальне переслідування, а зараз - суди. Абсурд ситуації в тому, що із нас вимагають компенсувати ще й «борги» субпідрядників! Відповідальність (цивільну, кримінальну, адміністративну, матеріальну) за витрачання бюджетних коштів повинна нести та організація, яка отримує кошти з держбюджету і є одержувачем цих коштів, а такою організацією є УКБ. Або фінінспекція визнає свою помилку. Вважаю, що в даному випадку зухвало запущена державна корупційна машина, яку ми намагаємося припинити законними методами, що вимагає чималих зусиль»

Перевірку «народним контролем» - пройшли

Голова Вінницького антикорупційного комітету при громадській раді Вінницької облради Ольга Брига вважає, що приклад «Вінницябуд» показовий для всіх будівельних організацій регіону, які причетні до роботи з бюджетними організаціями. Бо, як правило, подібні «проблеми» із фінінспекцією згодом – закономірність.

«Саме наш антикорупційний комітет в квітні цього року приєднався до перевірки фінансової служби за фактичним виконанню робіт при будівництві хірургічного корпусу лікарні ім. Пирогова по вулиці Блока. Після участі у фактичних замірах і наочно отриманої інформації по обладнанню, яке встановлене в даному корпусі, я, як голова комітету, можу заявити - роботи виконані за кошторисом », - переконує О. Брига.

Вона обурена тим, що і кримінальне провадження розпочало Міндоходів. Як вважає громадський експерт, цього не можна було робити за проміжними результатами перевірки іншим державним органом. «Податківці порушили внутрішню постанову Міндоходів, згідно із якою такі дії проводяться при нанесенні збитку державі більш ніж на 609 тис грн. При цьому, фіскали не мали на це повноважень, тому що в Міндоходів вже немає слідчих функції податкової міліції», - констатує Брига.

Мабуть, відчуваючи хиткість своєї позиції, міндоходівці, поставивши «галочку» в статистичну звітність, швиденько зіпхнули кримінальне провадження слідчим у міліції. Посадовець відомства, близький до слідства, розповів на правах анонімності, що матеріали були досить «убогі», а знайдені порушення трактувалися двояко. Публічно, звичайно, податківці такого не скажуть, тримаючи реноме.

Начальник юридичного відділу державної фінансової інспекції у місті Вінниці Андрій Ладуба від коментарів відмовився, мовляв, справа розглядається у суді – тож наразі коментарі не дає. Що ж, його право.

Але, після знайомства із цією справою, питання у мене напрошується одне - коли ж державні органи почнуть шукати реальних злочинців і нести відповідальність (аж до кримінальної) за свої підписи в офіційних документах?

Це справа показова і з точки зору відносин «влада-бізнес». І, враховуючи принциповість обох сторін, матиме подальше продовження у судах та чиновницьких кабінетах.

Наталія Журбенко, ВІННИЦЯ. 19 вересня 2014 року.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.