Vox populi: чи може референдум зупинити гарматну канонаду?

9 сентября 2014, 23:34
кандидат философских наук, политический аналитик
0
98
Vox populi:  чи може референдум зупинити гарматну канонаду?

Цивілізоване розлучення за прикладом Чехії та Словаччини набагато привабливіший варіант ніж продовження на Донбасі безглуздих, а головне, безрезультатних "боснійських війн".

Нинішня ситуація на Донбасі є вкрай серйозною, тож вимагає раціонального підходу, холодного розрахунку та звільнення від ілюзій. Причому треба усвідомлювати, що простої відповіді для вирішення проблеми Донбасу просто не існує. Обирати доводиться між поганим та гіршим.

Одним з "поганих" варіантів цивілізованого вирішення міг би стати проведений з дотриманням всіх необхідних вимог та демократичних процедур, під безпосереднім наглядом міжнародних посередників  референдум щодо політико-правового статусу окремих територій Донбасу.

До речі, рік тому комуністи, закликали провести референдум з метою визначення геополітичних преференцій українського народу. Але тоді, політики як провладні, так і опозиційні, були у своєрідному екстазі від можливої швидкої й безболісної євроінтеграції, тож відкинули ідею всенародного волевиявлення як таку.  Подальший розвиток подій показав, що ідея КПУ з проведенням референдуму, насправді, могла б дозволити уникнути кровопролиття.

Більше того, у цьому випадку будь-які закиди щодо закликів до порушення територіальної цілісності є абсолютно безпідставними, бо у демократичній та правовій державі, яка прагне стати повноцінним членом Європейського Союзу, мусить бути почутим кожен голос, причому голос не тільки окремих регіонів, але й конкретних людей. У сучасному цивілізованому світі всі конфліктні питання мусять вирішуватися шляхом переговорів, а не за допомогою насилля, неважливо чи то з боку держави, чи то з боку "протестувальників". 

Треба також зазначити, що подібні референдуми проводилися й визнавалися міжнародною спільнотою. Зрештою, не варто забувати, що й сама Україна здобула незалежність у результаті Всеукраїнського референдуму, який проводився 1 грудня 1991 року.

Безумовно, навіть саму ідею проведення референдуму про вихід окремих "бунтівних" територій Донецької та Луганської областей зі складу України слід розглядати лише як крайній варіант вирішення ситуації.

Але навіть у такому – крайньому випадку – політико-правовий шлях "цивілізованого розлучення" за прикладом Чехії та Словаччини все одно привабливіший за варіант продовження на Донбасі безглуздих, а головне, безрезультатних "боснійських війн".

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: выборы и референдумы
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.