ЧЕКАТИ ВИБОРІВ, ЯК НОВОГО РОКУ

23 мая 2014, 20:00
Владелец страницы
Маркетолог, політолог, літератор
0
39
ЧЕКАТИ ВИБОРІВ, ЯК НОВОГО РОКУ

ЧЕКАТИ ВИБОРІВ, ЯК НОВОГО РОКУ

Більшість українців чекають президентських виборів, як чекають на Новий рік. Великі сподівання є на те, що після обрання президента – життя налагодиться, припиниться, або суттєво зменшиться зовнішня підтримка терористів, російська пропаганда втратить свої козирі та частину адептів.

Чи буде повернення в 2004 рік?

Мене часто питають – за кого голосувати? Справді, багато людей ще не визначились, особливо щодо київських виборів. Ця виборча кампанія проводиться в умовах війни та під тиском терористів в деяких регіонах. Більшість медіа, соціологічних служб, політологів висувають думку, що в другий тур вийдуть Порошенко і Тимошенко.

Так, це виглядає цілком реалістичним варіантом. Але я не хочу, щоб так було. Таким чином ми повертаємось в 2005 рік: перемога Майдану, великі очікування та сподівання та двоє кандидатів на посаду прем'єр-міністра. Ми можемо згадати, що саме протиріччя та протистояння між Тимошенко і Порошенко тоді розвалило помаранчеву коаліцію, про це вчасно нагадує Віктор Ющенко у своїй книзі спогадів “Недержавні таємниці”, яка нещодавно побачила світ.

Так, повернення в 2005 рік – це краще ніж повернення в 2013-й чи 2010-й, але для чого взагалі повертатись? Невже Майдан-2013/14 не принесе в велику політику жодних нових обличь? Експерти коли порівнювали Майдан-2004 та Майдан-2013 казали, що змінились політичні лідери: Яценюк, Кличко, Тягнибок, Ярош – вони не грали визначної ролі в 2004 році, але чи можливо уявити Революцію Гідності без них?

Тепер Яценюк – прем'єр, Кличко – кандидат в мери, Ярош і Тягнибок – кандидати в президенти.

Отже попри низький рейтинг, які подають соціологічні агенства, на мою думку Тягнибок може вийти в другий тур і перемогти. Тим паче ми пам'ятаємо, як занижували Свободі рейтинг в 2012 році, чому ж варто вірити цим рейтингам зараз?

Тим паче за цю кампанію Олег Тягнибок провів велику кількість зустрічей, свідомо відмовившись від бігбордів та великої медіа-кампанії, яку проводять інші кандидати.

Вибори Мера та Київради

На фоні президентських виборів київська кампанія виглядає не так важливо. По партійним спискам можна побачити зовсім нові партії, частина з яких – це просто клоака корупційних кнопкодавів. На що вони сподіваються? Що Майдан був дарма, і можна знову вкласти кошти в технічну ідеологічно-мляву, глянцево-примітивну швидку кампанію, заробити на голосуваннях щодо землі і комунальної власності? Навряд чи їм вдасться провести свої сили в Київраду, максимум – це декілька депутатів, чиї імена хоч і пов'язані з корупцією, але розкручені і підкріплені якимось штучно-створеним іміджем.

Для Батьківщини, УДАРу та Свободи це буде великий тест перед парламентськими виборами. Як видно по якості списків, особливо людей в округах та їх дій – не всі готові пройти цей тест.

Щодо виборів мера, то я не згодний з думкою, що Кличко, відмовившись від виборів Президента має автоматично ставати мером Києва. Не вірю я й в перемогу кандидата від Батьківщини Володимира Бондаренка. У них з Кличко – один і той же електорат (якщо не рахувати членів партій), який буде поділено приблизно навпіл. Я пам'ятаю як в 2012 році на виборах по мажоритарці всі стовпи на 219 окрузі були обклеєні фото, де Кличко виступає за Бондаренка.

Більше шансів я бачу у молодих кандадатів – Андрія Іллєнка та Лесі Оробець. Мій прогноз, що хтось з них і стане мером. У Іллєнка як перевага – перемога на окрузі на Троєщині та стабільно-високий рейтинг Свободи в Києві. У Лесі Оробець – потужна, всеохоплююча кампанія, залучення великої кількості волонтерів та нових агітаційних дрібниць. Як додаткові перепони – це відсутність яскравих людей в її команді та політичний сексизм притаманний деяким виборцям, тобто позиція, що політика – не жіноча справа.

Отже за кого голосувати?

Оскільки кампанія коротка та витіснена з основної теми дня війною, бажано все-таки не робити вибір в останній момент. Треба з підозрою ставитись до тих, в кого в останній момент прокинулось бажання зробити лавочку в районі чи проникнутись патріотизмом. Особливо це стосується округів Київради, де часто прізвиа нічого не скажуть людині, яка не цікавиться політикою. Швидше за все, як і на мажоритарних виборах-2012, партійний бренд гратиме дуже багато.

Отже моя порада – голосувати за Свободу, там багато достойних людей, яких я знаю не по іменам, а по їх справам, і не лише з Майдану, а за останні роки.

Потужна фракція Свободи в Київраді – це запорука контролю киян за Києвом, яка б більшість там не склалась.

Ви подивіться хоча б це відео.

Який рівень обізнаності щодо голосувань у свободівського кандидата!

Перевибори в Верховну Раду

Одразу після президентських виборів потрібно призначати парламентські. Думаю, що це аксіома для всіх крім комуністів і регіоналів.

Я дивився засідання Верховної Ради останні тижні – коаліційних голосів ледве вистачає на деякі правильні ініціативи. Регіонали і комуністи втратили страх, який був одразу після перемоги Майдану, тепер вони хочуть торгуватись, просувати свої антидержавницькі ідеї по здачі впливу терористам і проросійським агентам.

Мало того, що жоден відомий і впливовий ворог України не загинув! Жоден впливовий і відомий ворог України не сидить у в'язниці! Так вони ще нормально себе почувають і сміють сіяти довкола брехню та деморалізацію.

В той час коли іде війна, і навіть якщо це не відкрита агресія Росії (але не треба відкидати й такий розвиток подій), всі мають зрозуміти що тепер вся діяльність: економічна, інтелектуальна, політична, культурна – мають бути поставлені на основу підготовки до тотальної величезної війни. Лише тоді ми зменшуватимемо шанси на її початок та день за днем будемо збільшувати українську силу!

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Тягнибок,Верховная Рада,Київ,Оробець,вибори,Київрада,Олег Тягнибок,Іллєнко,Андрій Іллєнко
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.