Екологічну політику знову хочуть централізувати

27 марта 2014, 12:57
Голова Партії Зелених України
0
24

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект, який передбачає скасування закону про передачу низки повноважень у галузі екології та природних ресурсів із загальнодержавного рівня на місцевий

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект, який передбачає скасування закону про передачу низки повноважень у галузі екології та природних ресурсів із загальнодержавного рівня на місцевий.

Відповідний законопроект розміщений на сайті Верховної Ради України.

Менше року тому була проведена ця реформа і передача функцій місцевим адміністраціям, тільки налагодилась нормальна робота з видачі дозвільних документів та контролю за сплатою коштів до міського природоохоронного фонду, як знову хочуть все змінювати. Якщо зараз знову передавати ці повноваження на державний рівень, створювати територіальні підрозділи Міністерства екології, звільняти людей з місцевих управлінь екології і формувати штати новоутворених структур, то вся робота зупиниться не на один місяць. Знову підприємства не будуть вчасно отримувати ліміти на викиди, дозволи, сплачувати кошти до природоохоронного фонду. А з природоохоронного фонду, між іншим, фінансуються роботи з благоустрою парків, розчистки русел річок, утилізації небезпечних відходів. Кому потрібно все це зараз застопорити? Хто хоче отримати вигоду від цих потрясінь?

До того ж, прийняття цього законопроекту призведе до звуження прав місцевого самоврядування.

На фоні розмов про необхідність децентралізації влади і розширення прав місцевого самоврядування деякі депутати навпаки пропонують максимально централізувати управління галузі екології та охорони природних ресурсів. Зараз набагато важливіше дотримуватися чинних законів, аніж нашвидкуруч все змінювати тільки заради того, щоб змінювати, не думаючи про наслідки.

Нагадаю, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації повноважень органів виконавчої влади у сфері екології та природних ресурсів, в тому числі на місцевому рівні» обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям від територіальних органів Міністерства екології та природних ресурсів з 18 травня 2013 року передана низка повноважень у галузі екології та природних ресурсів, зокрема створення і ведення повних баз даних користувачів надрами, утворювачів відходів, забруднювачів повітря та водойм, видача дозвільних документів, контроль за сплатою коштів до міського природоохоронного фонду. Зараз у Верховній Раді України зареєстровано законопроект про скасування цього документу.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.