КЛИЧКО З ПАНТЕЛЕЄВИМ ЧЕРЕЗ КП “ПЛЕСО” “РОЗПИЛЯЛИ” 81,5 МЛН ГРН?

09 червня 2021, 15:12
Власник сторінки
політичний консультант
0
34

Не дня без факапа від КМДА. Чергова історія прийшла з Русанівки.

За підтримки мера Віталія Кличка та його профільного зама з екології Петра Пантелеєва, чиновники КМДА, за допомоги комунальників, "розпиляли" 81,5 млн грн на будівництво берегоукріпних споруд і зони відпочинку на Русанівці. На сьогоднішній момент НАБУ і САП відкрили провадження щодо фактів зловживання службовим становищем окремих чиновників.

 

Виявилося, що в 2018-2019 роках КП «Плесо» і Управління екології та природних ресурсів КМДА, за кураторства зама Кличка - Пантелеєва, за рахунок бюджетних коштів ініціювали виконання робіт з будівництва берегоукріпних споруд і зони відпочинку вздовж Русанівської протоки. Хоча, згідно документів, виконанням цих робіт повинен був зайнятися забудовник сусіднього ЖК «Русанівська гавань» - «Дарницький комбінат будівельних матеріалів та конструкцій» (ДКБМК). За свої кошти, зрозуміло.

 

Заміна забудовника на комунальний бюджет була зроблена не лише щоб “розпиляти” бюджет, але і “зекономити” тому ж забудовнику його кошти. Зрозуміло, за “дякую”. Всім вигода... крім киян.

 

Ще на початку робіт, літом 2018 року, КП “Плесо” запропонувало Управлінню екології зробити КП замовником робіт з будівництва. Проте, відповіді Управління екології та природних ресурсів в матеріалах слідства немає...

 

Ймовірно, Управління екології все ж задовольнило прохання КП, бо в жовтні 2018 року підприємство оголосило тендер на проведення робіт.

 

У підсумку, в КП “Плесо” було укладено договір з підрядником, якому з бюджету виділили кругленьку суму.

 

Під час перевірки внутрішнім аудитом КМДА, літом 2019 року, були встановлені порушення в діяльності КП “Плесо” на суму 41,9 млн грн та ризики бюджетних втрат на суму 49,8 млн грн.

 

Згідно звіту за грудень 2020 року, кошторис був трохи зменшений, угода розірвана, але підряднику все ж заплатили 81,5 млн грн з бюджету.

 

Справа виявилася настільки заплутаною, що НАБУ другий рік продовжує вести розслідування, але багато нюансів – ще не відомо. Проте, як кажуть інсайдери, детективи взялися за цю “мутну” схему і доведуть справу до кінця.

 

В будь-якому випадку, очевидно, що такі великі суми бюджетних коштів не могли б виділятися без прямої вказівки Пантелеєва і погодження самого Кличка.

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости Киева
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.