Вулиця Сагайдачного змінить “своє обличчя"

24 березня 2016, 09:51
Власник сторінки
Начальник відділу реклами Департаменту містобудування та архітектури КМДА
0
42
Пропоновані зміни до оформлення реклами по вул.Сагайдачного

Вулиця Сагайдачного стане пілотним проектом “Київреклами” з наведення порядку на ринку реклами спільними зусиллями киян і муніципалітету. Ми хочемо змінити обличчя свого міста? Тоді долучаймося.

Розкажіть, як має виглядати Київ

Часто доводиться чути нарікання на роботу рекламного регулятора через його “обмеження для бізнесу”. Тому ми запрошуємо представників бізнесу, дизайнерів та просто киян до конкурсу на оформлення зовнішнього виду вивісок та інших рекламних носіїв на прикладі вулиці Петра Сагайдачного.

Ми хотіли б встановлювати правила спільно з вами, бо саме Ви найчастіше ходите вулицями міста. Надсилайте свої роботи на info@kievreklama.kiev.ua для Лілії Вдовиченко з позначкою "Нова Сагайдачного". Відібрані роботи буде виставлено на оцінку киян. Кращі варіанти, які вибере громадськість, будуть враховані при розробці пілотного проекту правил щодо оформлення вулиці Сагайдачного. Так разом зробимо місто затишнішим.

Допоможіть написати “правильні правила”

Нам потрібно максимально конкретизувати вимоги до носіїв формату вивісок. Теперішні правила встановлені у 2011 році і багато формулювань є розмитими.  Потрібні чіткі правила, які допоможуть зробити місто кращим, приємнішим, а отже — допоможуть і самим підприємцям заробляти більше. 

Що саме ми пропонуємо? Впорядкувати зовнішній вигляд реклами: встановити конструктивні особливості (вивіски з окремих літер, вивіски на площині, світлові короба, кронштейни тощо), у залежності від форматної зони; визначити місце встановлення, розмір та освітлення; врегулювати розміри заповнення вітрин рекламою; встановити, колір та шрифт  для будівель, що є пам’ятками архітектури.

Заборонити:  перекриття архітектурних елементів (прикрас, вікон тощо); перекриття та монтаж у безпосередній близькості до пам’ятних та меморіальних дощок; перекриття інженерних комунікацій, табличок з адресами.

Візуальний шум” заважає оцінити красу

До чого я? Візьмемо як приклад “поганого візуального шуму”, будівлю по вул. Петра Сагайдачного, 41. Кілька риторичних запитань. Ви можете оглянути унікальний фасад XIX сторіччя? А пам'ятну дошку гетьману, про якого складали поеми і народні пісні, помітна? Якщо ж пройти маленькими вуличками Старого Подолу, то відкриється ще гірша картина. Гості міста, яких колись водили сюди, щоб показати “справжній Київ” тепер його не бачать за різними конструкціями. Те ж саме відбувається в інших районах. Можливо це одна з причин того, що серед головних вражень туристів після Євро-2012, яке закарбувалося у пам’яті, була не особливість Києва, не його архітектура, а згадки про “дешевий алкоголь”.

Ще порівняно недавно, кілька десятків років тому, Київ носив титул “найзеленішої столиці Європи”. Якщо подивимося на Київ XIX та початку XX століття — місто славилося, як культурно-освітній та підприємницький центр. Тут завжди вирувало підприємницьке життя. Завжди були вивіски і реклама. Але місто мало власний шарм, “власне обличчя”. Якщо дивитися ширше, власний бренд, тобто сукупність певних цінностей, що робив столицю престижною і комфортною для проживання, додавав додаткової вартості тим товарам і послугам, які тут вироблялися.

На сьогодні, на жаль, маємо ситуацію, коли цей шарм в силу різних об’єктивних і суб’єктивних причин втрачено. Київ перетворився у “просто столицю”. Не в останню чергу такий розвиток зумовлений і нашою діяльністю, нашим ставленням до Києва. Воно проявляється у різних аспектах. Зокрема, у “візуальному шумі” чи “візуальному фоні”, який створюють вивіски.

Безперечно, що вивіски, як один з ефективних видів реклами, вкрай необхідні. Вони дозволяють споживачеві знайти товар чи послугу, а підприємцю бути рентабельним. Без вивісок нікуди. Однак несмак та безконтрольність призвели до того, що за кричущої рекламою ми втратили самобутню красу міста. Власне те “обличчя та унікальність”, за яку любили Київ його мешканці та гості міста. Насправді строкатість та несмак впливають не лише на місто, але й на нас з вами. Адже краса і гармонія дарує спокій та рівновагу. Тоді, як безлад навпаки провокує тривожність.

Створене разом працюватиме краще

Ми хочемо втілити спільні правила, розроблені разом з вами.  Що ми отримаємо у кінцевому рахунку – дивіться на зображення... Та ж будівля на Сагайдачного, 41, але вигляд вже інший.

Тож долучайтеся до проекту з відновлення шарму міста Києва, його неповторності та затишку. Надсилайте свої пропозиції. Переконана, що створені разом правила оформлення реклами працюватимуть краще, бо враховуватимуть думку всіх: експертів, мешканців міста, рекламодавців та самих підприємців.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости Киева
ТЕГИ: реклама,культура,Київ,реконструкція
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.