Хаотичне розміщення реклами заважає заробляти підприємцям і місту

18 березня 2016, 08:55
Власник сторінки
Начальник відділу реклами Департаменту містобудування та архітектури КМДА
0
78

Скорочення кількості рекламних конструкцій та впорядкування їх розміщення сприятиме здорожчанню рекламних площ, забезпечить збільшення попиту та дозволить підприємцям і бюджету Києва заробляти більше.

Кількість рекламних носіїв треба скоротити відсотків на 40, починаючи з того об’єму, який зараз існує. Тоді ці рекламні носії приносили б більше прибутків їхнім власникам і підприємці могли б тоді платити до бюджету більше. Тоді були б підстави збільшити чинні тарифи, адже, нинішні тарифи є нижчими за середні. Водночас зараз рекламних площин забагато і пропозиція значно перевищує реальний попит. Тому такі рекламні площі коштують не так дорого, а самі підприємці, власники конструкцій, на межі виживання.

Треба зрозуміти просту річ. Місто виступає за легалізацію конструкцій, але згідно норм і правил, щоб ми не потонули у цій рекламі. Тому краще, щоб розміщення цих конструкцій впорядкували і легалізували там, де можливо. Серед пріоритетних задач не зменшення, а збільшення надходжень до бюджету від реклами. Але існують чіткі правила і норми. Є чіткі вимоги, згідно яких реклама повинна розміщуватися в Києві. Все це задекларовано у чинних Концепції розвитку реклами та у Порядку розміщення реклами у місті Києві. Не можна нехтувати цими правилами. Всі конструкції встановлені самовільно, встановлювалися без дотримання цих правил. Наші інспектори виявляють порушення і передають інформацію до Департаменту архітектури та містобудування, який має повноваження, щоб скласти вимогу і спрямувати її власнику конструкції, де йому пропонується її або легалізувати, або прибрати. Людина має час, щоб подати заяву на це місце, щоб за собою його зафіксувати і податися у таку довготривалу гру під назвою «отримати дозвіл». Є шанс отримати такий дозвіл, якщо не порушуються норми і правила. Тоді ця конструкція буде приносити додаткові гроші у міський бюджет.

Хочу навести кілька прикладів з інших міст України, де від впорядкування і діалогу виграли всі. Значні зрушення були зроблені у Вінниці, яка відкоригувала свої взаємовідносини з рекламним бізнесом через реалізацію інвестиційних проектів. Тобто підприємець, який мав конструкції на певній території отримував дозволи, але при цьому брав на себе зобов’язання по вдосконаленню благоустрою цієї території. Він міг, наприклад, поставити нову систему освітлення. Такі приклади присутні у Харкові, частково у Львові, який, між іншим, став показовим у форматі вивісок для нас. У них були прийняті жорсткі вимоги, жорсткі правила по вивісках одні для всіх. У історичній частині міста, ви не помічаєте реклами, хоча вона там є. Це досвід, який широко використовується у Європі. Я думаю, що ми також підемо цим шляхом, коли у нас буде діяти орган, який зможе скласти положення про інвестиційні конкурси адаптоване під рекламу, бо сьогодні такого положення немає, як і немає органу, у якому сконцентровані усі необхідні повноваження від видачі дозволів, до контролю за їх виконанням та співпраці з підприємцями.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости Киева
ТЕГИ: реклама,реформа,регулювання,Київрада,комунальне підприємство
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.