Чи правильним є централізація влади у місті-мегаполісі в руках 120 депутатів?

31 июля 2014, 17:50
Владелец страницы
0
73

Ми розпочали збір підписів під зверненням до Київської міської ради з ініціативою прийняти рішення згідно якого будуть утворенні районні в місті Києві ради та реорганізовано управління районами Києва

Якщо ми говоримо про вплив громадськості на політичні процеси, то необхідно відновити дієвий механізм такого впливу,  забезпечити належне управління районами у місті Києві та реалізацію прав територіальних громад районів на місцеве самоврядування. Місцева ініціатива розвиватиметься тільки за умови невідірваності обранців від своїх виборців, від обізнаності ними проблематики громади  -у жителів Нивок та Троєщини можуть бути різні локальні проблеми –та від готовності її  вирішувати.

Крім нас самих, ніхто не захищатиме наші права, не опікуватиметься рівнем ККД житлово-екплуатаційних контор, безпекою закладів шкільної освіти, станом природо-охоронних зон, законністю посадженого на газон МАФа... Розуміючи це, маємо розуміти необхідність створення у Києві повноцінної системи самоврядних органів, і надзвичайно потужне місце в цій системі займають  обрані представники локальних територіальних громад міста –районні депутати. Якими, по факту, цілком очевидно зможуть бути сьогоднішні громадські активісти, що під час сесій Київради влаштовують мітинги під її стінами, вимагаючи рішень з різних  питань.  Якщо всіх небайдужих активістів наділимо повноваженнями й дамо їм можливість бути на захисті столичних інтересів – від забудовників, «МАФіозників», нечистих на руку чиновників, пофігістів-комунальників, безперечно, життя кожного з нас зазнає позитивних змін.

Представники «Муніципальної ліги Києва», відсьогодні розпочали збір підписів під зверненням до Київської міської ради з ініціативою прийняти рішення згідно якого будуть утворенні районні в місті Києві ради та реорганізовано управління районами міста Києві.

 На даний час, Конституція України (ст. 140) визначає, що місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою як безпосередньо, так і  через органи місцевого самоврядування. Однією із форм здійснення місцевого самоврядування безпосередньо територіальною громадою є місцева ініціатива.

 Згідно ст. 9 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» члени територіальної громади мають право ініціювати розгляд в раді (в порядку місцевої ініціативи) будь-якого питання, віднесеного до відання місцевого самоврядування. Ми вирішили скористатися даними законодавчими нормами, оскільки проект рішення про відновлення районних депутатських рад та про  вибори до них Київрада, депутатами Київради був відкладений на невизначений час.

 Відповідно до законів,  треба зібрати 1000 підписів. Збір проводитимуть громадські активісти у всіх районах Києва у місцях громадського скупчення. У проекті рішення депутатам пропонується призначити перші вибори до районних рад у останню неділю жовтня 2015р, одночасно з проведенням чергових місцевих виборів.

 Пропоную проект Місцевої ініціативи, який в пакеті  з Проектом рішення Київської міської ради «Про управління районами міста Києва» та підписними листами  буде  переданий нами до Київради.

МІСЦЕВА ІНІЦІАТИВА

 У зв’язку із ліквідацією у 2010 році районних у місті Києві рад була зруйнована цілісна система місцевого самоврядування у столиці України. Відсутність представницької влади в районах міста призвело до зникнення взаємодії між районною владою та мешканцями, які фактично втратили можливість впливати та вирішувати важливі питання життєдіяльності своїх будинків, вулиць, мікрорайонів, та інших проблем через своїх представників – депутатів районних рад.

Для столиці децентралізація влади є вкрай важливою, адже в місті є 10 районів в кожному з яких (згідно офіційних статистичних даних) проживає від 130 до 350 тисяч населення, це фактично як міста в місті.

Відновити цілісність системи місцевого самоврядування у місті Києві можливо шляхом відновлення діяльності районних у місті Києві рад.

Конституція України (ст. 140) визначає, що місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою як безпосередньо, так і  через органи місцевого самоврядування. Однією із форм здійснення місцевого самоврядування безпосередньо територіальною громадою є місцева ініціатива.

Згідно ст. 9 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» члени територіальної громади мають право ініціювати розгляд в раді (в порядку місцевої ініціативи) будь-якого питання віднесеного до відання місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про столицю України – місто-герой Київ» Київській міській раді належать повноваження щодо прийняття рішення про утворення районних у місті Києві рад та визначення порядку їх управління.

З метою забезпечення належного управління районами у місті Києві, а також реалізації прав територіальних громад районів на місцеве самоврядування члени територіальної громади міста Києва відповідно до Європейської хартії місцевого самоврядування, ст. 9 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» ст. 12 Статуту територіальної громади міста Києва звертаються до Київської міської ради із ініціативою прийняти рішення «Про управління районами міста Києва» згідно якого будуть утворенні районні в місті Києві ради та організовано управління районами міста Києва.

В порядку місцевої ініціативи на розгляд Київської міської ради вноситься рішення «Про управління районами міста Києва», яким передбачено, що управління районами в місті Києві здійснюється районними у місті Києві радами, які утворюються в кожному районі міста.

Відповідно до ч. 3 ст. 9 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»  місцева ініціатива, внесена у встановленому порядку на розгляд ради підлягає обов'язковому розгляду на відкритому засіданні ради за обов'язковою участю членів ініціативної групи з питань місцевої ініціативи.

Враховуючи вищевикладене, просимо Київську міську раду  розглянути на відкритому засіданні ради,  за обов'язковою участю членів ініціативної групи, проект рішення «Про управління районами міста Києва», внесений в порядку місцевої ініціативи.


 
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости Киева
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.