Як ефективно управляти районами у Києві

24 липня 2014, 16:35
Власник сторінки
Керівник Центру військово-правових досліджень, адвокат
0
31
Як ефективно управляти районами у Києві

Потрібно забезпечити максимально ефективну роль органів самоорганізації населення у місцевому самоврядуванні

     23 липня прийняв участь у засіданні круглого столу на тему «Ефективна система управління районами в м. Києві»  в приміщенні Печерської районної у м. Києві державної адміністрації.

         Від імені ініціативної групи громади Печерська висловив бачення, що з метою ефективного управління та розвитку районів у Києві, необхідно акцентувати увагу на територіальній громаді, адже саме територіальна громада є тією першою і ключовою ланкою у системі столичного самоврядування, яка в розумінні «Європейської хартії місцевого самоврядування», що ратифікована Україною у 1997 році та законодавства України формує систему місцевого самоврядування за принципом з низів до верхів.

    На мою думку, реалізація волі громади районів можлива в першу чергу через органи самоорганізації населення, які створюються, формуються та контролюються самими мешканцями будинків, кварталів, мікрорайонів та районів, а отже за умови створення та існування ОСН та налагодження ефективної роботи в них, самі мешканці можуть реально впливати на розвиток територій на яких проживають.

     На сьогодні питання органів самоорганізації населення врегульовані відповідним Законом та рішенням Київради, є юридичними особами, мають широкий спектр повноважень та наділені організаційно-розпорядчими функціями.

    Таким чином, шлях до системи ефективного управління районами лежить в першу чергу через забезпечення правильної, ефективної роботи органів самоорганізації населення із забезпеченням гласності, законності та підконтрольності громадою прийнятих ними рішень. Саме це, на мій погляд є основою управління районами за безпосередньої участі громади.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости Киева
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.