Політика без олігархів: реалізуємо утопію?

24 апреля 2014, 13:47
Владелец страницы
Активіст "Лівої опозиції"
0
128

Громадо, хочеш мати власну кишенькову фракцію у Київраді? Гречки не буде - тут ще й вам доведеться викластись. Раз проголосувати й піти розважатись не вийде - треба голосувати щодня. Утопія?

Громадо, хочеш мати власну кишенькову фракцію у Київраді? Таку, що складатиметься з правозахисників та активістів, які без жодних владних важелів роками намагались вирішувати різні соціальні проблеми? Гречки не буде - тут ще й вам доведеться викластись. Раз проголосувати й піти розважатись не вийде - треба голосувати щодня. Але чого не зробиш заради справжньої демократизації та представництва простих людей? У наших силах залучити кожного до участі в управлінні суспільними справами й спрямувати суспільні кошти на освіту, медицину, житло та транспорт.

Утопія? Але Піратська партія Німеччини давно голосує лише за ті рішення, які попередньо схвалені її прихильниками. Вітчизняне Міністерство освіти і науки вже з квітня цього року запровадило систему, яка дозволяє щоденно контролювати витрати і доходи установи. Якщо активісти добились такої вимоги на рівні Міністерства, то що заважає зробити прозорим бюджет кожного халтурного ЖЕКу чи корумпованого "Київпастрансу"? Законодавство цього не забороняє, просто ми не користуємось цими можливостями. Як і приміром, безмежним потенціалом трудового законодавства: за бажанням профспіки можна звільнити набридлого директора, а в колективному договорі можна прописати собі компенсацію за затримку зарплати. Технічний і суспільний прогрес дозволяє нам стати господарями свого життя. Ми цього не зробили, оскільки не маємо власного суб'єкту.

Точніше, не мали. На найближчих виборах до Київради свою програму змін презентує "Асамблея соціальної революції". Завдяки партії "Соціалістична Україна" та системі ГАРАЗД нам вдалося сформувати список кандидатів, переважна більшість яких, до речі, є безпартійними. Всупереч найгіршим традиціям української політики, саме активістська спільнота стала платформою обговорення кандидатур та програмних вимог, тоді як партія стала виключно інструментом.

Аби не вдаватись у фантастичні обіцянки, спробую зробити фантастичну річ - сформулювати нашу програму в одному реченні без зайвої демагогії. "Надання якісних соціальних послуг розпочнеться зі змін на таких принципах: "пряма демократія" (попереднє схвалення рішень депутатів у Інтернеті), "громадський аудит" (щоденний звіт про доходи і витрати усіх установ) та "соціальна люстрація" (унеможливлення використання влади у бізнес-інтересах)".

Ми не популісти, які малюють світле майбутнє для всіх: підвищення рівня життя відбудеться лише після справедливого оподаткування найбагатших. Нам потрібен громадський транспорт замість егоїзму власників авто. Нам потрібні гідні зарплати для всіх замість роботи на уявний престиж фірм чи кокаїн для топ-менеджменту.

Ми не клянемося у патріотизмі й чесності, оскільки поки що нічого не вкрали. Замість декларацій ми пропонуємо відкриту й постійну фінансову звітність про нашу виборчу кампанію.

Ми хочемо звільнити владу від олігархів, тому відмовляємось від їхньої щедрості. Саме тому ми просимо вас підтримати єдину сучасну соціалістичну силу. Саме вона, а не якась там Угода про Асоціацію з ЄС, може забезпечити високий рівень життя.

Сьогодні ми потребуємо коштів для внесення застави для реєстрації передвиборчого списку до Київради. Чим більше ви пожертвуєте - тим менше шансів, що вас пограбують новими тарифами, приватизацією майна громади чи позбавленням базових прав.

Реквізити: http://rev.org.ua/bankivski-rekviziti/
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости Киева
ТЕГИ: краудфандинг,соціалізм,Київрада
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.