Квитанція на лобове скло

04 вересня 2023, 15:23
Власник сторінки
Инженер технолог ракетного топлива
0
42
Квитанція на лобове скло

У світовій практиці – виписують штраф та ліплять квитанцію на скло

Прийнято лаяти поліцію. Особливо за контроль над дотриманням правил дорожнього руху (ПДР). І не справляються, і діють упереджено.

Але часто поліцейські і вдіяти нічого не можуть. Залишив хтось машину в недозволеному місці. Вона заважає проїзду іншого транспорту. Викликали скривджені мешканці поліцію. Що вона може зробити? Під'їхали. Подивилися. Далі що? Водія порушника немає. Штраф виписати нема кому. Що робити?

У світовій практиці – виписують штраф та ліплять квитанцію на скло. І йдуть. У нас просто йдуть, бо чекати на недбайливого водія поліція не може. Скільки чекати поряд із машиною? Може, до вечора, а може й більше.

Але я не можу пригадати жодної законодавчої ініціативи щодо цього. Хто все гальмує? Спробуємо розібратися.

Впевнений, що поліції зручно було б у таких випадках діяти згідно світової практики. Законослухняним громадянам побоюватися тут нічого але вони не можуть впливати на законодавчий процес. Але давайте замислимося, хто ж не тільки в нашій країні, але на всьому пострадянському просторі є найбільшим порушником ПДР. Ті, хто в кишені мають якесь посвідчення. А таких водіїв щонайменше чверть. Та ще всякі підробки.

Це раніше депутатів лаяли за спецномери серії ВР, працівників Кабміну за серію КМ. Нині нова мода. Номери "під прикриттям", тобто ті, яких немає у загальній базі. Як у тому жарті: «Ти що не бачиш? Я з мигалкою». Саме вони є найзліснішими порушниками. А на них рівняється решта водіїв. Намагається роздобути "ксиву" (або мигалку).

Саме такі учасники дорожнього руху категорично проти законодавчого врегулювання "квитанції на лобове скло". Оскільки сидять вони на посадах десь там, то й перешкоджають наскільки можуть просуванню світової практики штрафування порушників.

Ну і звичайно висуваються звинувачення, що поліція «зловживатиме». Тож треба законодавчо прописати порядок фіксації. Або регламентувати це у наявних правилах. Бо як не прописуй права для осіб з інвалідністю на можливість поставити машину на спеціальне місце, а ці місця зазвичай зайняті непричетними особами. Знову чекати доки прийде порушник? Пару великих штрафів відбили би  бажання ставити машину на ці місця.

Маю водійські права з 1974 року, і я за такий порядок - «квитанцію на скло». Пересічні поліцейські теж будуть лише «за». «Проти» буде явна меншість. Так у чому ж справа?

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.