Через відсутність боротьби із корупцією можемо залишитись без допомоги Заходу

24 серпня 2023, 11:21
Власник сторінки
0
16
Через відсутність боротьби із корупцією можемо залишитись без допомоги Заходу

Незважаючи на всебічну підтримку, яку надають західні партнери та союзники, все частіше виникає питання доцільності її надання, адже виникають корупційні скандали, які шкодятьрепутації України.

Від початку повномасштабної агресії росії проти України західні союзники надають постійну фінансову та військову допомогу. За останніми даними, тільки Сполучені Штати надали озброєння українській армії на суму понад 20 мільярдів доларів. Протягом 7 місяців 2023 року Україна отримала 28 мільярдів доларів підтримки від партнерів, з яких 11 мільярдів надав ЄС та 8 мільярдів – Сполучені Штати.

 

Незважаючи на всебічну підтримку, яку продовжують надавати західні партнери та союзники, все частіше виникає питання доцільності її надання, адже виникають корупційні скандали, які шкодять репутації України як надійного партнера.

 

Незважаючи на війну, корупція продовжує процвітати

 

На перший погляд, окрім боротьби із зовнішнім ворогом, війна повинна стимулювати боротися і з внутрішніми ворогами. Але, на жаль, за півтора року повномасштабного вторгнення цього усвідомлення так і немає. За останніми показниками, корупція в України, рівень якої був космічним до війни, продовжує зростати. І останні корупційні скандали, такі як харчові  угоди в Міністерстві оборони та закупівля зброї у компанії, пов’язаної із колишнім народним депутатом Сергієм Пашинським, це яскраво доводять. Не вщухають також скандали із публічними закупівлями. Нещодавно вся Україна обговорювала тендери на закупівлю піску для закритих пляжів Києва, закупівлю електронних овочерізок та сковорідок на 720 тисяч гривень для укриттів одного з навчальних закладів Дніпровського району Києва та побудову спортивного стадіону-укриття на Волині на 73 мільйони гривень. Після резонансу в соціальних мережах та виявлення порушень у документації тендер на Волині скасували.

 

Технологічна теплова кулінарна система або «електронна сковорідка» закуплена для навчального закладу Дніпровського району Києва за 720 тисяч гривень (фото ТСН)


Проєкт стадіону у Ківерцях (Волинь), кошторис якого складав 73 мільйони гривень (джерело ТСН)


Нові корупційні скандали

 

Незважаючи на резонанс, який ці кейси викликають в українському суспільстві та закордоном, чиновники продовжують займатися використанням кошти направо і наліво, не забуваючи при цьому набивати власні кишені.  Днями вибухнув новий корупційний скандал у Міністерстві освіти і науки. Шостий апеляційний адміністративний суд встановив факт корупційного правопорушення у діях заступника міністра Михайла Винницького, відповідального за просування законопроєкту «Про освіту дорослих». У 2020-21 роках, коли Винницький очолював секретаріат НАЗЯВО, він влаштував на роботу свою дружину, яка неодноразово отримувала великі премії. У липні 2021 року НАЗК надіслало до НАЗЯВО припис із вимогою звільнити Винницького або його дружину. У відповідь, заступник міністра освіти відмовився виконувати припис антикорупційного органу та подав позов до суду. У 2022 році, за декілька місяців до ліквідації, Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення про скасування припису НАЗК, але у серпні цього року Шостий апеляційний адміністративний суд скасував це рішення. Незважаючи на рішення суду, Винницький продовжує працювати в міністерстві освіти.

 

 

Як корупція впливає на допомогу Україні від західних партнерів?

 

Усі корупційні скандали, зокрема із Винницьким, негативно впливають на імідж України закордоном. Західні партнери, які надають фінансову та військову допомогу Україні, все частіше ставлять під сумнів доцільність цієї допомоги. Про яку європейську інтеграцію може йти мова, коли корупція продовжує процвітати під час війни? Чому одні люди вкладають час та гроші у боротьбу із росією, а інші крадуть на армії, харчах та на всьому, що можна і не можна? Боротьба з корупцією має великий вплив на допомогу Заходу як під час війни, так і після її завершення. Саме тому влада повинна розпочати реальну боротьбу із внутрішнім ворогом, який з’їдає країну зсередини.

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Україна,корупція в Україні,допомога,боротьба з корупцією
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.