Через подорожчання газу фермери перестануть сіяти кукурудзу

28 октября 2021, 09:54
Владелец страницы
Педагог
0
25

Подорожчання газу вже помітно підвищило вартість мінеральних добрив, які з нього виробляються.

За словами учасника аграрного ринку, фермерам доведеться змінювати профіль тому, що кукурудза є чи не найбільш витратною культурою з точки зору використання мінеральних добрив. Ціна ж на них, в свою чергу, суттєво залежить від вартості енергоносіїв, та, зокрема, газу.

«Серед витрат, у сфері рослинництва, мінеральні добрива в середньому займають 25-40%. Кукурудза найбільш затратна культура за використанням міндобрив, які стрімко дорожчають. Тому якщо газова криза протримається до весни, аграрії можуть відмовитися від кукурудзи і перейти на сою», – вважає експерт.

З його слів, частка витрат на міндобрива при вирощуванні кукурудзи становить 40%, а в сої всього 25%. Кінцева вартість тонни зерна кукурудзи в середньому становить 7 тис. грн, а в соєвих бобів – 20 тис. грн. Хоча слід врахувати той фактор, що врожайність кукурудзи втричі більша за бобові, тому вона є такою популярною серед аграріїв.

Нагадаємо, через штучно створений росіянами дефіцит на ринку Європи 6 жовтня ціна листопадового ф’ючерсу на газ вперше перевищила $1600 за тисячу кубометрів. По обіді ціна сягнула $1900.

Депутати Європарламенту закликали Європейську комісію негайно розпочати розслідування через ситуацію на газовому ринку.

Росія дала зрозуміти, що не буде поставляти в Європу додаткові обсяги газу, поки ЄС не дасть добро на запуск газопроводу «Північний потік-2».

19 жовтня, на тлі збільшення поривів вітру і потепління перед опалювальним сезоном, ціна на газ в Європі знизилася.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.