Український тиждень: брехливий рупор пропаганди війни

02 жовтня 2020, 15:40
Власник сторінки
Творець.
0
32
Український тиждень: брехливий рупор пропаганди війни

Нападки журналу на пацифістів вписуються у редакційну політику дискредитації мирного процесу врегулювання українсько-російського конфлікту та розпалювання ворожнечі між українцями різних поглядів.


Праворадикальний тижневик "Український тиждень" вже не обмежується пропагандою війни, нападками на мирний процес врегулювання українсько-російського збройного конфлікту на Сході України та розпалюванням ворожнечі в Україні на ґрунті різних тлумачень історії, мовних і етнокультурних уподобань.

"Темою чергової агітки цього рупору пропаганди війни стала стара, як світ, брехня вояк про те, що пацифісти грають на руку ворогу", – повідомляє Український Рух Пацифістів, – "Фанатики ворожнечі ніяк не можуть змінити цю заїжджену платівку попри її очевидну абсурдність, адже пацифісти вимагають від усіх комбатантів з усіх боків припинити війну. Серед кожного народу попри інтенсивне навішування локшини про необхідність і тотальність війни знаходяться розумні люди, які закликають до миролюбства та успішно практикують ненасильницький захист від агресії і примусу воювати. Це пояснюється тим простим фактом, що кожна людина має загальновизнане право на мир і тому миролюбство є морально вищим за войовничість. У рамки збоченого військового світосприйняття не вписується пацифістська відмова ділити світ на своїх та чужих. Звідси й побрехеньки з піною в роті про "ворогів" там, де ніхто ні з ким не ворогує. Брехня є зброєю військових. Але чесний пацифізм сильніший за будь-яку зброю у світі!".

Йдеться про статтю "Український пацифізм як російська зброя", автором якої є Максим Віхров, заступник редактора журналу та експерт Московського Центру Карнегі. Публікація являє собою купу особистих образ на адресу низки пацифістів і тенденційних оцінок на підставі цілком невинних фактів, які не мають жодного відношення до конспірологічних домислів автора.

Публікація статті Віхрова є черговим прикладом порушення журналом "Український тиждень" журналістських стандартів відокремлення фактів від думок та збалансованості оцінок. Автор статті навіть не потурбувався поспілкуватися з українськими пацифістами, перш ніж голослівно оголошувати їх ворогами, і тим більше – не надав їм можливість висловитися на свій захист.

Важко пояснити появу такої ганебної статті чимось іншим, ніж політичним замовленням. Очевидно, зусилля українських пацифістів із промоції миру в Україні, роззброєння та скасування призову викликають лють мілітаристичного лобі та вітчизняних і міжнародних олігархів, "продавців смерті", які заробляють шалені капітали та політичний вплив шляхом розпалювання війни й торгівлі зброєю.

Автор ганебної статті Максим Віхров числиться "експертом" на сайті московського центру Фонду Карнегі за міжнародний мир, що викликає когнітивний дисонанс. Підприємець Ендрю Карнегі сторіччя тому підтримував мирний рух та побудував Палац Миру в Гаазі, де нині знаходиться Міжнародний суд ООН. Прикро, що під вивіскою з іменем філантропа-миролюбця нахабно орудують розпалювачі війни.

Максим Віхров та Московський Центр Карнегі проігнорували мої спроби зв'язатися з ними та отримати пояснення з приводу неправдивих нападок на Український Рух Пацифістів.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: мир,правда
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.