Чи є шанс цього разу зупинити кровопролиття на Донбасі

26 липня 2020, 20:36
Власник сторінки
военный инженер
0
30
Чи є шанс цього разу зупинити кровопролиття на Донбасі

За 6 років гібридної війни Росії проти України уже було чимало спроб припинити збройне протистояння. 20 разів ЗСУ припиняли ведення вогню і 20 разів були вимушені завдати удару у відповідь.

То чи є шанси встановити режим повного та всеохоплюючого припинення вогню цього разу?

Першим кроком до успішного припинення вогню став саміт «Нормандської четвірки» 9 грудня 2019 року у Парижі. Під час переговорів тоді чи не вперше було на міжнародному рівні порушене дуже важливе питання – час встановлення контролю над кордоном. Нагадаємо, що одним із пунктів Мінських домовленостей було встановлення контролю над кордоном після виборів, що ,безумовно, обурювало все українське суспільство, та чим постійно спекулювали росіяни.

На зустрічі ж в Парижі Зеленський все ж відкрито висловив незгоду із цими положеннями, оскільки проведення виборів можливе лише після встановлення повного контролю України над своїм кордоном із РФ. Путін, звісно, не погодився, але це було в грудні. На цій же зустрічі у Парижі обговорювався і обмін полоненими.

Той факт, що обмін полоненими і політв’язнями Кремля таки відбувся, став важливим аспектом деескалації конфлікту на Донбасі. Важливим кроком до завтрашнього припинення вогню стали і зміни у делегації України в Тристоронній контактній групі (Україна, ОБСЄ, Росія), які відбулися у травні 2020 року. Результатом цих процесів і стало ухвалення ТКГ чергового рішення про припинення вогню.

Однак цього разу делегати спробували максимально конкретизувати те, що вважатиметься припиненням цього режиму та передбачити механізми реагування на такі дії (крім вогню у відповідь). Оптимізм окремо підігріває і один абзац, який ми бачимо на сайті Президента: «Адже вибори на тимчасово окупованих територіях України можливі виключно за таких умов:

⁃ після всеосяжної деескалації;

⁃ після виведення іноземних військових підрозділів і техніки, роззброєння незаконних збройних формувань;

⁃ відновлення контролю з боку уряду України над українсько-російським кордоном;

⁃ вибори мають відбуватися виключно згідно із законодавством України;

⁃ вибори мають відбуватися з дотриманням Копенгагенських стандартів ОБСЄ. У рішення ТКГ вдалося імплементувати важливий пункт – спочатку кордон, потім вибори.

Це може свідчити про те, що РФ відмовилася від ідеї провести чергові вибори під дулами автоматів. Саме це і дає надію на фактичне, а не юридичне припинення вогню. Без проведення виборів до встановлення контролю над кордоном стрілянина не має сенсу.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Перемирие на Донбассе,война на Донбассе
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.