Інформаційна операція Кремля на релігійному фронті

16 червня 2020, 10:40
Власник сторінки
военный инженер
0
19

В дампі пошти кремлівського чиновника Бориса Рапопорта є матеріали, які свідчать про розгляд в Кремлі можливості використання майданчику УНІАН-Релігії для здійснення російської інформаційної агресії.

Ініціатором виступив Владимир Легойда, який з 2015 року в РПЦ керує відділом по взаємовідносинам з суспільством і ЗМІ, а також останнім часом виконує обов’язки керівника прес-служби Гундяєва.

 Через тиждень знов дублює цей лист і пише про готовність їх контрагентів. Нагадаємо, що в Україні окуповано Крим, в цей час іде активна війна, вже місяць як захоплено Слов’янськ та інші міста на сході, весь світ дізнався про порєбрік та Гіркіна й Безлера, а в самому центрі Києва хтось готовий взаємодіяти з російським агресором.

 Давайте розглянемо документ, який надіслав Легойда.

В документі надані відомості про релігійний проєкт інформаційної агенції УНІАН про життя конфесій в Україні, започаткований у 2009 році, його цільову авдиторію, особливості розповсюдження інформації, тематику публікацій. Окремо надається пояснення, що 80-90% матеріалів присвячено УПЦ МП та РПЦ.

І найцікавіша для нас частина документу – про можливості для партнерів проєкту. А вони є великими та нічого спільного з журналістикою та етикою журналістської діяльності не мають. Зауважимо, що частина цих “можливостей” стосується релігійного проєкту, інші безсоромно пропонують розміщувати джинсу на головній сторінці УНІАН – в новинах, інтерв’ю.

Закінчується документ наданням контактних даних та прізвищами керівників УНІАН та УНІАН-Релігії:

 Повний текст документу:

В червні Легойда продовжує інформувати Рапопорта про УНІАН-Релігії, надсилає звіт, в якому вказано, що з 1 по 24 червня вийшло 97 матеріалів, присвячених УПЦ МП і РПЦ.

Тема УНІАН зустрічається в дампі пошти Рапопорта ще раз, 1 липня надійшов лист з аналітичною довідкою про УНІАН-Релігії від, як показують метадані документа, російської компанії ““, яка є розробником автоматичної системи моніторингу та аналізу ЗМІ та соціальних мереж.

 В звіті вказано про невисоку ефективність використання цього медіамайданчику для російських публікацій.

Наразі проєкт УНІАН-Релігії вже закрито, але на цьому прикладі стає зрозумілим як з’являються ворожі меседжі в наших ЗМІ, як функціонують механізми здійснення перманентної інформаційної агресії росії. Якщо наші ЗМІ готові продаватися, про що ведуть переговори з ворогом навіть в період здійснення ним військових операцій на території нашої держави, то яка при цьому може бути інформаційна безпека? 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Церква,Кремль,УНІАН,інформаційна війна,релігія
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.