В Україні фіксується суттєва активізація агентурних мереж спецслужб Росії

13 травня 2020, 15:33
Власник сторінки
военный инженер
0
22
В Україні фіксується суттєва активізація агентурних мереж спецслужб Росії

Проросійські агітатори розповсюджували фейкові новини про святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, вимушені карантинні обмеження та інші заходи.

Кіберфахівці СБУ зафіксували зростання активності спецслужб країни-агресора та керованих ними агентурних мереж в Україні. За період дії карантинних заходів кіберфахівці відомства заблокували понад 2,3 тис. інтернет-спільнот із загальною аудиторією понад 980 тис. користувачів, викрили 323 інтернет-агітаторів, які поширювали різноманітні фейки про епідемію COVID-19.

Встановлено, що 16 із виявлених агітаторів діяли за завданням російської сторони. За даними кіберфахівців СБУ, наразі триває зростання активності спецслужб країни-агресора та керованих ними агентурних мереж. Вони намагаються використати будь-які інформаційні приводи для створення хаосу та паніки. Зокрема, за вказівкою кураторів проросійські агітатори розповсюджували фейкові новини про святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, вимушені карантинні обмеження та інші заходи, пов’язані із дотриманням правил захисту від розповсюдження коронавірусної інфекції. Служба зафіксувала активізацію російських троле- і ботоферм у закликах до порушення карантинних обмежень, інформаційної підтримки акцій протесту.

У період відзначення Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні їхня активність була частково перенаправлена з теми коронавірусу на впровадження вигідних Кремлю меседжів, пов’язаних з подіями Другої світової війни. Російські спецслужби використовували цей інформаційний привід для маніпулювання свідомістю українських громадян на користь концепції «руського миру».

Стосовно 16 агітаторів, що діяли за завданням російської сторони, СБУ розпочала кримінальні провадження за дії, що спрямовані на посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу чи захоплення державної влади.

Такі агітатори «працювали» в Києві, Одесі, Дніпрі, Львові, Херсоні, Полтаві, Кропивницькому, Конотопі, Івано-Франківську та Хмельницькому.

Інформацію стосовно виявлених 307 агітаторів СБУ спрямувала до Національної поліції. 134 особи вже притягнуто до адміністративної відповідальності за поширення неправдивих чуток, які можуть викликати паніку або порушення громадського порядку.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: СБУ,спецслужбы,ФСБ,Росія,Великая Отечественная Война,День Победы,фейки,Друга світова війна,Коронавирус в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.