На Буковині розпочалося будівництво першого циганського космодрому

8 апреля 2020, 23:20
Владелец страницы
0
228

Наприкінці 2020 року в Чернівецькій області розпочнеться будівництво першого циганського космодрому «Болібнаск Тухпен» (прим. - переклад з циганської - «космічний вокзал»).

У конці 2020 року в Чернівецькій області розпочнеться будівництво першого циганського космодрому «Болібнаск Тухпен» (прим. - переклад з циганської - «космічний вокзал»). Комплекс буде розташуватися на територіях, колишньої закинутої радіолокаційної станції "Памір" .

Влітку 2019 ЗМІ з'явилися повідомлення, що єдиний майданчик для космічних пусків в Україні, який залишився на вершині гори Томнатик на кордоні з Румунією, буде ліквідована в кінці 2020 року, тоді ж був підписаний договір про довгострокову оренду комплексу з одним з циганських таборів Чернівецької області.

«Це місце багато значить для нашої нації, звідси 22 липня 1951 року в космос відправився перший циганський космонавт, доблесний пес на прізвисько Циган. Не без гордості повідомляю, що Циган був родом саме з нашого табору. Ми пам'ятаємо і шануємо своїх героїв, тому перший корабель, запущений в космос під прапором ромів, носитиме ім'я нашого першопрохідця - Циган-1 », - розповів барон буковинського клану Вальдемар Гудлі.

Першим проєктом циганської космічної програми стане запуск в космос першого міжвидового екіпажу. Команда складатиметься з людини, двох собак, кішки і ведмедя. Командиром експедиції призначений ідейний натхненник і лідер космічної програми Вальдемар Гудлі, а однією з собак-романавтов (саме так охрестили себе циганські підкорювачі космосу) стане правнук першого пса, которий вирушив в космос, легендарного Цигана.
Метою експедиції названі підвищення статусу циган (ромів) на міжнародній арені та популяризація циганського способу життя.
Пуск намічений на перший квартал 2021 року.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: Буковина,Карпати,цыгане,космодром
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.