Держбюджет втратив 105 млн грн через зловживання очільника УкрДГРІ Гошковського

20 марта 2020, 15:32
Владелец страницы
Журналіс
0
105

Український державний геологорозвідувальний інститут під керівництвом Сергія Гошовського занизив вартість спецдозволів на користування надрами на понад 105 млн грн.

Директора відомства звільнили на підставі посадових зловживань та корупції, які підтвердила Державна аудиторська служба України.

За висновками Держаудитслужби, у результаті систематичного заниження УкрДГРІ  початкової вартості спецдозволів, які надалі Держгеонадра видавала надрокористувачам, та надання неправдивої інформації про початкову вартість таких спецдозволів, державний бюджет недоотримав понад 105 млн грн збору.

Держаудитслужба зазначає, що в ході перевірки десяти розрахунків початкової вартості спецдозволів на користування надрами вуглеводневої групи, два з них мали занижену ціну. Через це держбюджет недоотримав близько 95 млн гривень. На підставі порушень аудитори вирішили перевірити решту розрахунків, але директор Інституту Сергій Гошовський відмовився надавати матеріали для розслідування.

Аудитори вважають, що збитки держбюджету через безпідставне заниження початкової вартості спецдозволів складають щонайменше 105 млн грн. У результаті розслідування було зафіксовано неодноразову непрозору експертизу результатів геологічного вивчення надр. Такі дії колишнього керівництва Інституту могли бути умисними на користь окремих компаній, зацікавлених в отриманні спецдозволів.

Також Інститут під керівництвом Сергія Гошовського надавав майно суб‘єктам господарювання у приховану оренду, через що державний бюджет недоотримав понад 425 тис. гривень. Колишній директор УкрДГРІ відмовився забезпечити огляд споруд і приміщень, щоб спростувати порушення.

Держаудитслужба оприлюднила детальний звіт фінансового аудиту діяльності Інституту та рекомендувала достроково розірвати контракт з директором Інституту Сергієм Гошовським.

“За результатами зазначеного аудиту, виявлено низку схем, які дають змогу реалізовувати спеціальні дозволи на користування надрами за зниженими цінами або зловживати державними коштами чи майном”,  повідомляє Держаудитслужба.   

Наказ про звільнення Сергія Гошовського підписав очільник Держгеонадр Роман Опімах.  

Український державний геологорозвідувальний інститут здійснює науковий супровід усіх стадій геологорозвідувальних робіт на всі види корисних копалин.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: Надра,корупція,корупція в Україні
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.